Kritika Šilhavého? Můžou za ní pseudoexperti, tvrdí šéf FAČR. Měl by se přitom zamyslet sám nad sebou

Reprezentační stratég Jaroslav Šilhavý sklidil po nepřesvědčivém výkonu a ztrátě bodů proti Albánii výraznou kritiku. Jak na ní reagoval svaz?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Remízy s Moldavskem a Albánií, nepříliš pohledné pojetí fotbalu a upřednostňování zkušených hráčů bez formy. Četná kritika se v posledních týdnech snáší na hlavu trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého. Řada hlasů volala po jeho odvolání, jednašedesátiletý stratég však má s národním týmem platnou smlouvu až do konce kvalifikačního období. Podle předsedy FAČR Petra Fouska má zkušený kouč nadále důvěru svazových funkcionářů, diskuze je podle jeho slov navíc zbytečně vyhrocená.

Kritika k fotbalu patří a s domácí ztrátou s Albánií samozřejmě nejsme spokojeni, ale některé komentáře byly za hranou. Pohledy mohou být různé a zklamaní jsme všichni,“ cituje jeho slova ČT Sport. Nejvyšší tuzemský fotbalový funkcionář zároveň dodal, že je potřeba odvozovat výkony národního týmu až od konečného umístění v tabulce. Češi jsou spolu s Moldavskem aktuálně na druhém místě skupiny za Albánií, která má o dva body více.

iZdroj fotografie: Reuters

Oba soupeři národního týmu v boji o dvě postupová místa však mají o zápas méně. „V žádném případě nemůžeme připustit paniku, naopak je zapotřebí zachovat chladnou hlavu. Zvlášť v rozehrané kvalifikaci, když se za měsíc hrají další zápasy. Jsem přesvědčený, že hráči i trenéři vědí, co musejí v říjnu změnit a zlepšit, a že situaci musíme čelit tvrdou prací a zlepšeným výkonem v Albánii i doma s Faerskými ostrovy,“ uvedl Fousek s odkazem na říjnová utkání.

Trenér má důvěru, zdůraznil

Fousek, který svaz vede od předloňského roku, zároveň zdůraznil, že věří jak reprezentačnímu kouči, tak samotnému mužstvu. „Chci zdůraznit, že kvalifikace je rozehraná. Trenér má důvěru, realizační tým má důvěru, mužstvo má důvěru. A zajíci se sčítají až po honu. Naším cílem zůstává postup na Euro 2024 do Německa. Trenér Šilhavý má moji podporu v každém případě,“ cituje jeho slova infotbal.cz. Fousek rovněž neváhal opřít se do kritiků výkonů reprezentace a nazval je „pseudoexperty.“

Výkonný výbor FAČR nemá důvod sahat ke kterýmkoli opatřením. Samozřejmě jsme zaznamenali hraběcí rady různých pseudoexpertů, ale my jsme věděli, jakou sílu bude mít soupeř (Albánie),“ podotknul šedesátiletý funkcionář. Přesto je otazníkem, zda za trenérem Šilhavým stojí také příznivci českého fotbalu.

Měl by svaz odvolat trenéra Jaroslava Šilhavého?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články