Exsparťana Dúbravku zaskočila kabina Manchesteru United v čele s Ronaldem. Byl jsem opravdu překvapený, přiznal

Hvězdná kabina anglického Manchesteru United má slovenskou stopu. Bývalý hráč Sparty a Slovanu Liberec Martin Dúbravka promluvil otevřeně o prvních dnech na Old Trafford.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Jako blesk z čistého nebe přišla nabídka Manchesteru United za brankáře Newcastlu United Martina Dúbravku. Slovenský reprezentant stráví na Old Trafford formou hostování rok, posléze má nejúspěšnější ostrovní celek právo využít přestupové opce. Částka za hostování se pohybuje okolo 2 milionů liber, za potenciální přestup pak zaplatí Red Devils dalších 5 milionů liber.

Ještě si to možná ani neuvědomuju, protože těch pár dní bylo po psychické stránce hektických,“ přiznal pro Šport.sk slovenský brankář. „Procesy, přesuny, neskutečně mnoho mediálních povinností vzhledem k tomu, že má okolo sebe Manchester United neuvěřitelné množství lidí. Teď jsem plný očekávání, jak to bude všechno vypadat,“ dodal Dúbravka, který má za sebou v barvách nového zaměstnavatele první tréninkovou jednotku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho jméno bylo v létě spojované s odchodem do Belgie nebo Německa, Dúbravka však jasně preferoval setrvání mezi anglickou smetánkou. Manchester United mu podle jeho slov posléze předložil nabídku, která ostatním nemohla konkurovat. Brankář, který ještě před čtyřmi lety bojoval o místo v bráně Sparty proti Tomáši Koubkovi, tak má za sebou přivítání v kabině hvězd Manchesteru United.

Dúbravka: Ronaldo se ptal na rodinu

Musím říct, že po osobní stránce mě velmi mile překvapili, protože jsem byl přivítán v týmu opravdu přátelsky. Řekl bych, že až úžasně. Každý jeden hráč. Je to pro mne velké pozitivum, že takové hvězdy si dokážou zachovat svoji tvář a chovat se absolutně normálně jako běžní lidé,“ doplnil na adresu kabiny, které vládnou jména jako Cristiano Ronaldo, Harry Maguire, David De Gea nebo Casemiro.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejvíc času však Dúbravka strávil vedle slavného Portugalce, který získal v kariéře již pět Zlatých míčů. „Měli jsme možnost se spolu bavit. Ptal se na rodinu, kde teď bydlím a na takové ty běžné věci. Sám projevil zájem o komunikaci, a hlavně začal jako první, což mě potěšilo, protože jsem nechtěl vypadat jako fanoušek, který za ním jde,“ svěřil se pro Šport.sk Dúbravka, který se nyní těší na první start mezi třemi tyčemi v novém ročníku.

Vzhledem k náročnému programu anglické soutěže včetně pohárových klání a rychlém sledu utkání základní skupiny Evropské ligy je velmi pravděpodobné, že Dúbravka svou šanci pod trenérem Erikem Ten Hagem dostane.

Který hráč z české soutěže má potenciál uspět v Premier League jako Dúbravka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články