Exsparťan Kovář vybírá mezi čtyřmi destinacemi: Ve hře je Anglie, Německo i nečekaná varianta

Český brankář Matěj Kovář patřil v uplynulém ročníku mezi komety sezóny tuzemské ligy a výrazně přispěl pražské Spartě k titulu. Kde bude působit nyní?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Hostování, které vyšlo na jedničku. Když před rokem přicházel na pražskou Letnou kmenový hráč Manchesteru United Matěj Kovář jen málokdo tušil, jak ovládne českou soutěž. Technicky vyspělý brankář výrazně přispěl k zisku mistrovského titulu a není divu, že o jeho pokračování stála také Sparta. Jenže vleklá jednání s Manchesterem United se táhla a úřadující český mistr proto zvolil jinou variantu a přivedl dánského brankáře Petera Vindahla.

Třiadvacetiletý Kovář má přesto řadu variant, kam dva týdny před koncem přestupového období může zamířit. Podle britského deníku The Sun je ve hře přesun do druholigového anglického Hullu City. Patnáctý celek uplynulého ročníku Championship dlouhodobě trápí situace mezi třemi tyčemi: zkušeného Matta Ingrama trápí bídná forma, kvalitnější Karl Darlow zamířil po konci hostování do Leedsu. Kovář by tak měl šanci pravidelně nastupovat.

iZdroj fotografie: Manchester United

Dlouholetý mládežnický reprezentant by si však mohl zahrát také základní skupinu Ligy mistrů. Zdroje The Sun tvrdí, že o něj stojí také úřadující srbský šampion v podobě Crvne Zvezdy Bělehrad. Do mužstva letitého účastníka evropských pohárů sice zamířil v létě izraelský brankář Omri Glazer z Beer Shevy, přesto klub nadále hledá doplnění vzhledem k jeho možnému vysokému vytížení. I v tomto případě by byl Kovář jednou z variant.

Zůstane v PL či zamíří za Schickem?

Informace Daily Mailu pak hovoří o tom, že český talent zaujal svými výkony také konkurenční Aston Villu. Sedmý celek uplynulého ročníku anglické Premier League pod Unaiem Emerym sice pravidelně staví na Emilianu Martínezovi, hledá však alternativu na pozici dvojky ke stárnoucímu Robinu Olsenovi. Ostrovní celek by navíc mohl být ochotný zaplatit kýžených 6 milionů liber (168 milionů korun), které Manchesteru United za svého hráče chce.

O poslední variantě nového působiště pak informoval švýcarský server 4-4-2. Kováře chce prý ulovit německý Bayer Leverkusen, kde působí také čeští legionáři Adam Hložek a Patrik Schick. Bundesligový celek dlouhodobě sází mezi třemi tyčemi na kapitána Lukáše Hrádeckého, Fin však oslaví v listopadu čtyřiatřicáté narozeniny. Kovář by tak mohl být postupnou náhradou, který by se ve střednědobém horizontu ujala jeho role.

Ve hře je navíc také setrvání v kádru Manchesteru United, kde je Kovář aktuálně trojkou za Andrém Onanou a Deanem Hendersonem. Zůstává tak nadále velkým otazníkem, jakou variantu nakonec nejlepší brankář uplynulého ročníku české ligy zvolí.

Jakou variantu by měl Matěj Kovář zvolit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články