Exsparťan Dúbravka v Newcastlu nechytá, zvažuje i odchod. Necítím se na to, abych seděl na střídačce, přiznal

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ještě před rokem byl neochvějnou oporou černobílých mezi třemi tyčemi, dnes vysedává pouze na lavičce. Slovenský brankář Martin Dúbravka nemá za sebou úspěšné měsíce. Od září byl kvůli poranění lýtka mimo hru, zatímco se do formy dostával druhý golman Newcastlu Karl Darlow. Jenže třicetiletý Angličan nastupuje i po prosincovém návratu slovenského brankáře a Dúbravka tak pouze sedí na lavičce náhradníků.

„Fakt, že nechytám, mě samozřejmě netěší. Představoval jsem si to úplně jinak. Myslel jsem si, že po návratu po zranění se hned dostanu do branky. Dělám maximum, aby se okolnosti změnily v můj prospěch. Absolvoval jsem pár rozhovorů s trenérem, uvidím, jaký to bude mít efekt. Protože, pokud by se v krátkém čase nic nezměnilo, nebude to ideální pro mě a ani pro reprezentaci,“ přiznává pro sport.akuality.sk bývalý brankář Slovanu Liberec nebo pražské Sparty.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě z ní před třemi lety do Premier League odcházel za zhruba 170 miliónů korun a pod koučem Rafaelem Benítézem nastupoval pravidelně. Po příchodu nového trenéra Steva Bruceho dostával šanci i v loňské sezóně, kdy v dresu Newcastlu nevynechal ani minutu. I proto o návratu do Česka podle svých vyjádření neuvažuje.

„Otevřeně říkám, že vždy jsem měl ambici hrát evropské soutěže. Zda s Newcastlem, nebo s jiným mužstvem. Zároveň platí, že chci zabojovat o svou pozici a zatím nad odchodem nepřemýšlím. Pokud by se však situace neměnila, budu to řešit s klubem i mým agentem. Mám 32 let a necítím se na to, abych jen seděl na střídačce a vytvářel komfort kolegovi-brankáři. Stále mám co nabídnout,“ prozradil pro sport.akuality.sk.

Sám však přiznává, že jeho role v Newcastlu není zanedbatelná. „On i další lidé v klubu si dobře uvědomují, že jsem už pro Newcastle něco odvedl,“ dodává pro sport.akuality.sk. „Stejně jako to, že byl o mě zájem. Možná i proto mi řekl, že nic se nemění a já nadále jednotka. Zároveň však dodal, že vnímá jako nespravedlivé posadit brankáře, který má dobrou formu. Já jsem mu vysvětlil, že to na jedné straně chápu, ale vysedávání na lavičce nedokážu akceptovat,“ dodal třiadvacetiletý golman.

Newcastle je aktuálně na sedmnácté příčce, nad sestupovou trojicí má náskok sedmi bodů, v příštím kole ji však čeká aktuálně druhý Manchester United. Zda se situace v nadcházejících měsících změní je otazníkem, faktem však zůstává, že Dúbravku by měla v létě čekat účast na evropském šampionátu. Zda však bude jedničkou mužstva Štefana Tarkoviče zůstává nejasné.