Exsparťan Dúbravka promluvil o současné situaci v Newcastlu. Jaký je nový kouč a co očekává od lednových přestupů?

Ze dne na den se stal anglický Newcaste United nejbohatším z nejbohatších klubů tamní Premier League. Martin Dúbravka okomentoval budoucí třaskavé přestupové okno a metody nového trenéra na lavičce klubu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aktuálně není zajímavější adresy než té na Barrack Road, kde sídlí anglický Newcastle United. Devatenáctý celek aktuální tabulky anglické Premier League ze St. James‘ Park totiž podle britských médií čekají v lednovém přestupovém období velké změny. Klub je totiž po příchodu bohatých saudskoarabských majitelů stála až na chvostu tabulky a v současnosti nejbohatší vlastník fotbalového klubu v Evropě tak chce masivně investovat.

Před několika týdny tak do klubu dorazil čtyřiačtyřicetiletý stratég Eddie Howe, který dříve vedl Bournemouth nebo Burnley, a spekuluje se také o příchodu velkých jmen z Manchesteru United, Chelsea nebo Paris Saint-Germain. Přesto je otazníkem, kteří z hráčů budou mít zájem na severním břehu řeky Tyne působit. Celou situaci okomentoval také slovenský reprezentant hájící barvy klubu Martin Dúbravka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Těch hráčů je tolik, že kdybychom je náhodně tahali z klobouku, poskládáme vždy skvělé mužstvo,“ prohlásil pro slovenský Deník Šport. „Veřejnost vnímá zprávy, že majitel bude na trhu zřejmě velmi aktivní. Samozřejmě, že nějaké oživení by se hodilo, ale v klubu jsme ještě o konkrétních jménech neslyšeli. Netuším, co přinese lednový přestupový trh a vzhledem k možnostem si ani netroufám nic odhadovat,“ tuší dvaatřicetiletý golman.

Ten si zároveň pochvaluje změnu na trenérské lavičce, kterou opustil zkušený Steve Bruce, jehož nahradil progresivnější Eddie Howe. „Rozhodně jsme s jeho příchodem dostali nový impulz, který jsme už velmi potřebovali. Přinesl s sebou novou filozofii a nové praktiky. Samozřejmě nechci znevažovat práci předchozího trenéra, ale je zjevné, že se mužstvo pod novým trenérem chce zlepšovat a posouvat,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každý jeden hráč se chce poprat o své místo,“ dodal s tím, že se zvýšil počet času, které mužstvo tráví analýzou. „Na hřišti trávíme v průběhu tréninku vždy minimálně dvě hodiny analýzou, takže kouč jde do detailů. To je však dobré, protože právě zvládnutí detailů je pro zápasy Premier League rozhodující,“ tuší a dodává, že anglický trenér se zároveň snaží o vytvoření pevné a silné kabiny.

Howe? Pracuje na silné kabině, tuší Dúbravka

Důležité je také to, že se Eddie Howe snaží pracovat na vztazích mezi trenérem a hráči tak, abychom jej poznali nejen z herní stránky. Je pro něj podstatné, aby kabina držela spolu a znali se i rodiny hráčů a podobně. Podobnou partu jsem zažil ve slovenských a českých klubech a vždy to mělo pozitivní vliv na výsledky,“ zakončil dvaatřicetiletý brankář, který za klub během tří let odchytal téměř stovku utkání.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články