Exsparťan Dúbravka promluvil o působení v nejbohatším klubu světa. Odtajnil, jaké plány mají v Newcastlu noví majitelé – SportyŽivě

Exsparťan Dúbravka promluvil o působení v nejbohatším klubu světa. Odtajnil, jaké plány mají v Newcastlu noví majitelé

S pěti body stále zůstává na chvostu tabulky anglické Premier League, přesto by měl v nadcházejících letech bojovat mezi evropskou špičkou. O plánech Newcastlu United pod zámožnými majiteli nyní promluvil také exsparťan Martin Dúbravka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Miliardy, které by měly přinést úspěchy a vzestup plánuje do anglického Newcastle United investovat jeho nový majitel. Tím se před několika týdny stal saudskoarabský Veřejný investiční fond, který ovládá tamní korunní princ Mohammed bin Salman. Jeho bohatství se odhaduje na 320 miliard liber a z klubu bojujícího o záchranu se tak rázem stal budoucí aspirant o mistrovské příčky.
V souvislosti s příchodem nových majitelů se spekuluje také o příchodech zkušených brankářů Keylora Navase, Marc-André ter Stegena nebo Jana Oblaka. O své místo v klubu však stále usiluje také slovenský reprezentant Martin Dúbravka, který se po dlouhém zranění nohy dostává opět do formy. „Kdekoliv jsem působil, tak jsem musel bojovat o svou pozici. Ať to bylo v Česku, Dánsku nebo na Slovensku,“ prohlásil na tiskové konferenci.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Z mého pohledu se tak nic nemění. Vždy jsem se musel ukazovat v tom nejlepším světle,“ dodal po příjezdu na slovenský reprezentační sraz. „Pokud se nové vedení rozhodne přivést posily na jakýkoli post, tak už bude na jednotlivých hráčích, aby se s tím vyrovnali a popasovali. Já momentálně myslím jen na to, abych byl zdravotně v pořádku a co nejrychleji se dostal zpět do branky,“ pokračuje bývalý brankář Sparty nebo Liberce.

Věřím, že v budoucnosti budu součástí nového Newcastlu, který má velké cíle a ambice,“ přeje si dvaatřicetiletý brankář, který zároveň ocenil také přístup vedení klubu a odtajnil některé z budoucích plánů Newcastlu. „Vedení za námi přišlo a vyjádřilo nám velkou podporu. Ukázali na některé krátkodobé plány a můžu prozradit, že chystají představbu tréninkového centra, což je aktuálně první cíl,“ míní.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmě v lednu by měli dorazit i nějaké posily,“ doplnil Dúbravka. „Bylo pro mě zároveň pozitivní i to, že za námi přišli a narovinu řekli, jak se věci mají. Oceňuji to, že s námi každý den komunikují a tráví s námi čas v tréninkovém centru,“ zakončil na adresu vedení rodák ze Žiliny, kterého v nadcházejících dnech čekají dva závěrečné kvalifikační duely proti Slovinsku a na Maltě.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 245 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy