Exsparťan Dúbravka o působení v Newcastlu: Domácí média upřednostňují Angličany

                   

Je zpět. Po déle než pěti měsících se na trávníky anglické Premier League opět může podívat slovenský reprezentační brankář Martin Dúbravka. Bývalý hráč pražské Sparty nebo Slovanu Liberec, který aktuálně působí v Newcastlu United, bojoval na startu letošní sezóny jak se zraněním kotníku, tak s koronavirem. „Věřím, že budu opět jednička. Jinak ani nepřemýšlím,“ řekl pro slovenský server sport.sk.

Slovenský brankář v loňské sezóně nevynechal v bráně Newcastlu ani minutu, odchytal všech osmatřiceti utkání a pomohl svému týmu ke konečnému třináctému místu. V letošním ročníku však vinou zranění kotníku a koronaviru ještě nenastoupil, naposledy proti Leicesteru kryl záda Karlu Darlowovi. Přesto Dúbravka nepochybuje, že se mezi tři tyče vrátí.

iMartin Dúbravka (v černém) v dresu Slovanu Liberec, ve kterém si zachytal i Evropskou ligu. (zdroj: Ailura, wikimedia.org)

„Samozřejmě, teď se budu chtít dostat do brány já, i když to nebude jednoduché. Karl je Angličan, trenér taktéž a domácí média upřednostňují Angličany,“ prohlásil pro sport.sk. „Nemám v hlavě, co bude, kdyby to nevyšlo. Jsem přesvědčený, že to výjde. Za dva a půl roků jsem tu získal určitý kredit,“ dodává. Newcastle je aktuálně až na patnácté pozici, trápí jej však spíše defenziva.

„Mohli jsme na tom být i lepší, ale obraz hry je celkem fajn. I naposledy proti Leicesteru jsme hráli 60 minut neskutečně dobře, hosté si prakticky nic nevytvořili. Potom jsme však zaváhali a úplně se to zlomilo. Měli jsme těžký los, ale bod s Liverpoolem byl velkým povzbuzením. Úplně jsme vybouchli jen s Leedsem,“ připomíná Dúbravka přestřelku 5:2 na Ellan Road.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Jednatřicetiletého brankáře, který má v klubu smlouvu až do léta 2025, však čekají i repretentační povinnost. Slovenská reprezentace totiž vybojovala v baráži proti Severnímu Irsku a Irsku postup na na letošní evropský šampionát. Vzhledem k Dúbravkově absenci však dostal důveru čtyřiadvacetiletý golman Fulhamu Marek Rodák.

Být jedničkou? Udělám pro to všechno, ví

„Není to ideální situace. Žádný brankář není rád, když nechytá. Já osobně věřím, že se na pozici jedničky opět vrátím. V klubu i v reprezentaci. Jsem rád, že mě v dresu Slovenska zastoupil právě Marek, těšili mne jeho výkony. Bude jen na trenérovi, kdo bude stát v bráně v následujících reprezentačních zápasech. Udělám všechno pro to, abych to byl já,“ dodal pro sport.sk

Přiznává však, že má za sebou jedno z nějtěžších období v kariéře. „Když se vrátíme ještě do jarního období, všechno to začalo proti Southamptonu. Zranil jsem si koleno, následovala šestitýdnová přestávka, která se kryla s koronapauzou. Pak se Premier League v rychlém sledu dohrávala. Přišlo další zranění, tentokrát kotníku, operace nosu, koronavirus… pomáhala mi přítelkyně a rodina,“ prohlásil pro sport.sk Dúbravka, který však jedním dechem dodává, že se vrací silnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund