Evropský šampión Bonucci otevřeně promluvil o nabídce z Premier League a Cristianu Ronaldovi

Jeden z nejlepších stoperů současnosti Leonardo Bonucci v otevřeném rozhovoru pro server The Athletic promluvil o spolupráci s Cristianem Ronaldem, budoucí trenérské dráze nebo nabídce z Premier League.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V květnu oslavil čtyřiatřicáté narozeniny, přesto ještě do starého železa nepatří. Italský reprezentant Leonardo Bonucci zažívá nejlepší léta své kariéry a jako tahoun a vítěz evropského šampionátu vede svůj Juventus ke svému devátému mistrovskému titulu. Sám však přiznává pro britský deník The Athletic, že jeho kariéra se pomalu chýlí ke konci. Fotbal však bývalý hráč AC Milán, Interu Milán nebo Bari opouštět nechce.

Samozřejmě jsem přemýšlel o dráze trenéra. I když moje žena je proti tomu a byla by raději, kdybych trávil víc času doma. Přesto bych si chtěl práci trenéra alespoň vyzkoušet. V současné chvíli se ale soustředím na přítomnost a nad budoucností se nemusím rozmýšlet,“ prohlásil pro The Athletic obránce, který se před čtyřmi lety umístil na jednadvacáté příčce v anketě Zlatý míč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Bonucciho je těžší pro defenzivní hráče bodovat v podobných anketách. Ku příkladu stoper získal naposledy Zlatý míč v roce 2006, kdy zářil Fabio Cannavaro. „Právě kanonýři a talentovaní záložníci vyprodávají stadiony, protože na nich vidíte jednoznačně a nejzřetelněji rozdíly. Každý pozná rozdíl a kvalitu kanonýra nebo tradiční desítky a ta je o mnoho viditelnější, než skvělý obranný zákrok,“ míní Bonucci.

Ten zároveň přiznal, že v létě odmítnul naplnit jeden ze svých fotbalových snů. „Mým snem vždy bylo zahrát si pod Pepem. Nejblíže jsem tomu byl v roce 2016, kdy nechybělo mnoho k tomu, abych přestoupil do Manchesteru City. Jednali jsme o posledních detailech, ale nakonec se Juventus rozhodnul odstoupit od smlouvy a já jsem zůstal v Turíně,“ uvedl otevřeně. „Minulý rok jsem s Pepem opět mluvil a stále o mě měl zájem,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Ale řekl jsem mu, že jsem šťastný v Juventusu a chci tady zůstat,“ dodal s tím, že důvodem byli zejména fanoušci italského klubu. „Mimo jiné jsem si chtěl napravit i reputaci u fanoušků Juventusu poté, co jsem odešel na jednu sezónu do AC Milán. To, že jsem se opět stal jedním ze symbolů Juventusu je to nejlepší, co mě v kariéře potkalo,“ dodal čtyřiatřicetiletý stoper, který promluvil i o spolupráci s portugalským kanonýrem Cristianem Ronaldem.

Podle Bonucciho sám Ronaldo nedokázal vyhrávat zápasy, přesto jeho individuální kvalita pomohla Juventusu k trofejím. „Cristiano potřeboval tým stejně jako my jsme potřebovali jeho. V takovýchto situacích musí fungovat vzájemná podporora. Jen tým je schopen posouvat jednotlivce výše, i když jde o nejlepšího hráče na světě,“ zakončil.

Zdroj: The Athletic

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články