Evropská liga se vrací osmifinálovými zápasy. Tyto týmy mají šance

Zdroj fotografie: xsport.ua

Podobně jako většina ostatních soutěží, i Evropská liga byla v polovině března přerušena koronavirovou pandemií. Na scénu se vrací o necelých pět měsíců později, včera a dnes se hrají odvetné zápasy osmifinále.

O férovosti soutěže se rozhodně nedá mluvit, dlouhá přestávka mezi prvními a druhými duely jednotlivých dvojzápasů nemá v historii obdoby. Přesto hráčům a trenérům nezbývá, než pustit události posledních měsíců za hlavu a utkat se o první příčku. Sázkové kanceláře favorizují tyto kluby.

Manchester United

Rudí ďáblové z Manchesteru jsou největšími favority soutěže. Anglický tým si poradil s rakouským Lask Linz s jasně vyznívajícím celkovým skóre 7:1. V domácím zápase sice vyhrál jen těsně 2:1, ale ten byl po drtivém pětigólovém vítězství z prvního dějství jen formalitou. United se podařilo v nadupané Premier League obhájit třetí místo a příští rok si zahrají Ligu mistrů, letos však mají nakročeno k zisku druhé nejdůležitější evropské klubové trofeje.

Zdroj fotografie: betsportslive.ru

Inter Milán

Milánský Inter hrál do poslední chvíle o italský titul, který mu ale nakonec o jediný bod utekl. Chuť si chce spravit na evropské scéně. První osmifinálový zápas s Getafe nebyl odehrán, protože sever Itálie i Španělsko patřily k nejhůře postiženým zemím na začátku koronavirové krize, o postupujícím tak rozhodne jen jeden zápas. Inter v něm vyhrál 2:0, když se v prvním poločase trefil Lukaku a ve druhém Eriksen, a udělal tak další krok k zisku trofeje.

Zdroj fotografie: soccer.ru

Bayer Leverkusen

Leverkusen odveta proti skotskému Glasgow Rangers ještě čeká, jde však do ní s dvougólovým náskokem a je velmi nepravděpodobné, že by neuspěl. Pokud skutečně postoupí, utká se s lepším týmem s dvojice Olympiakos – Wolverhampton Wanderers a podle papírových předpokladů by měl uspět i proti tomuto soupeři. United či Inter by však zřejmě byli nad síly německého klubu.

Podle bookmakerů by uvedenou trojici mohli ohrozit také fotbalisté těchto klubů:

  • Sevilla FC
  • Wolverhampton Wanderers FC
  • AS Řím