Everton poprvé v sezóně prohrál, dohrával v deseti. Ta červená karta byla vtip, smutnil Ancelotti

Vedoucí tým anglické Premier League Everton poprvé v letošní sezóně padl. V Southamptonu od 27. minuty po gólu Jamese Ward-Prowse prohrával, druhou branku pak přidal o osm minut později Che Adams. Závěrečný tlak Evertonu otupilo vyloučení Lucase Digneho, který dvacet minut před koncem fauloval Kyla Walker-Peterse a rozhodčí Kevin Friend ukázal francouzskému obránci červenou kartu. Po prohře 2:0 si na samotný zákro stěžoval i kouč Toffies Carlo Ancelotti. „Ta červená karta byla vtip. Určitě to nebyl úmysl, už vůbec to nebylo surové. Měla padnout žlutá,“ řekl po utkání.

Domácí byli od prvních minut aktivnější, k velké šanci se dostali ve 13. minutě. Po kombinaci se dostal k Bernardovu bassu Nathan Redmond a bleskově vypálil, jeho pokus však mezi tři tyče nezamířil. Po dvaceti minutách se ozvali i hosté, po přenesení Jamése Rodrígueze vypálil z hranice vápna Gylfi Sigurdsson, ale jeho projektil zamířil jen do břevna domácí branky.

Southampton byl živější a dokázal se dostávat i k nebezpečným situacím. Ve 26. minutě se dostal před Pickforda Oriol Romeu, anglický reprezentační brankář však dokázal jeho ránu vychytat. O minutu později však kapituloval. Po průnikové přihrávce Dannyho Ingse se dostal k zakončení z úhlu James Ward-Prowse a Saints mohli slavit.

Výsledek 1:0 vydržel na výsledkové tabuli jen osm minut. Brejk Southamptonu zužitkoval v přesný centr opět Danny Ings a Che Adams si sám před Pickfordem poradil. Ve 40. minutě mohli domácí vést už o tři branky, gól Adamse však kvůli ofsajdovému postavení nemohl platit.

Kouč Carlo Ancelotti nebyl spokojený ani s výsledkem, ani s předvedenou hrou a proto sáhl o poločase ke střídání. Nevýrazného Alexe Iwobiho nahradil Brazilec Bernard. Hra se přitvrdila, Everton se však do výraznějšího ohrožení branky ani po hodině hry nedostával.

Narozdíl od šance však přišlo vyloučení. Lucas Digne zezadu přišlápl kotník Kyle Walker-Petersovi a rozhodčí Kevin Friend ukázal francouzskému reprezentantovi rovnou žlutou kartu. „Nezdá se mi to jako správné rozhodnutí. Určitě budeme protestovat,“ řekl po utkání Ancelotti, podle kterého byl zákrok neúmyslný a zasloužil si maximálně žlutý trest.

Southampton zbytek utkání kontroloval, Everton si tak za celé utkání nevytvořil vyloženou šanci a jasně prohrál 2:0. „Nehráli jsme dobře, Southampton byl jasně lepší a zasloužil si vyhrát. Přišlo to po naší velmi dobré šňůře, teď se musíme koncentrovat a opět hrát se stejným zápalem,“ komentoval porážku Ancelotti.