Euro 2020 je definitivně odloženo. Bude to znamenat řadu změn – SportyŽivě

Euro 2020 je definitivně odloženo. Bude to znamenat řadu změn

                   

Už se o tom nějakou dobu spekulovalo a aktuálně je to stoprocentně potvrzeno. Fotbalové Euro 2020 se neuskuteční. Tedy abychom byli přesní, dojde ne k definitivnímu zrušení bez náhrady, ale dojde k přesunu. Ne však o týdny nebo měsíce, ale o celý rok. Můžeme tak mluvit o tom, že nás již čeká Euro 2021, jelikož až o rok později se tento dlouhodobě plánovaný turnaj bude moci odehrát.
Zdraví na prvním místě

Evropská fotbalová unie se v návaznosti na události posledních týdnů a měsíců rozhodla, že Euro 2020 raději zruší. Odůvodnění bylo celkem jednoduché a samozřejmě také logické, jelikož hlavním důvodem je zdraví. A to jak fanoušků, tak i hráčů, realizačních týmů, pořadatelů a všech ostatních. Řada lidí očekávala, že tento krok UEFA udělá a tak ve vzduchu visela v podstatě jenom otázka, na kdy se vše přeloží. Zda to bude stále Euro 2020, nebo již Euro 2021. Jako pravdivá varianta se nakonec ukázala ta druhá.

iZDROJ FOTOGRAFIE: komandaonline.com

Letošní léto bude patřit klubům

Původně se mluvilo o tom, že by se vše jenom mírně posunulo, až hrozba spojená s koronavirem pomine. Nutno však dodat také to, že v souvislosti s řáděním tohoto viru skončila celá řada soutěží předčasně. I proto se UEFA rozhodla, že fotbalové Euro přesune až na další rok, ne o týdny nebo měsíce na později. I proto, že právě léto by mohlo patřit klubovým a pohárovým soutěžím, které jsou aktuálně přerušeny. Kluby si tak budou moci bez problémů dohrát svou sezonu, připraví se i na tu následující a jednotlivé reprezentace budou mít i nadále dostatek času k tomu, připravit se o zápolení na státní úrovni.

iZDROJ FOTOGRAFIE: 2020-god.su

Přesun se dotkne i dalších událostí

Změna na Euro 2021 vychází vstříc klubovým soutěžím, ale zároveň omezuje některé jiné. Řada sportovních událostí se plánuje na roky dopředu a tak je třeba hledat pro ně následně také nové termíny. To se týká třeba mistrovství Evropy žen, nebo události, která je označená jako Liga národů. V obou případech je však do startu více než rok a tak se optimální termín, který by už nic jiného nenarušil, jistě najde.

iZDROJ FOTOGRAFIE: zen.yandex.ua

Kdy se bude konat Euro 2021

A na kdy se tedy fotbalové Euro definitivně přesouvá? Tím termínem má být datum v rozmezí od 11. června do 11. července 2021. V tomto termínu by se mělo odehrát vše tak, jak bylo naplánováno pro letošní rok. Připomeňme, že hráče budou čekat poměrně velké přesuny a manévry, hlavně v souvislosti s tím, na kolika stadionech v rámci Evropy se bude hrát. I to byl jeden z důvodů letošního odložení, protože hráči a celé realizační týmy by klidně mohly být roznašeči koronaviru napříč celou Evropou.

Uveďme také, že kromě klasického turnaje bylo naplánováno také Euro do 21 let. To už není tak megalomanskou a na přesuny rozsáhlou akcí, jelikož místem konání je Maďarsko a Slovinsko. Pro tento turnaj se náhradní termín zatím ještě hledá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 148 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace