Emoce? Mám problémy před zápasy usnout, přiznal kouč Sparty Vrba

Zkušený stratég na lavičce pražské Sparty Pavel Vrba promluvil o předzápasových potížích se spánkem i trenérských zklamáních.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

S ostravským Baníkem slavil jako asistent trenéra mistrovský titul, třikrát triumfoval také na lavičce plzeňské Viktorie, slovenské Žiliny nebo bulharského Ludogorce Razgrad. Osmapadesátiletý stratég Pavel Vrba má odkoučoval jako hlavní trenér celkem 494 utkání, ve 276 případech slavil vítězství, naopak 113krát se smiřoval s porážkou. Jak však sám přiznává, přes mistrovskými zápasy stále špatně spí.

Je pravda, že mám celkově v sezóně problém před zápasem usnout a jsem napnutý,“ prohlásil pro podcast Bodlo trenér, který ve Spartě zažívá co do získaných bodů druhé nejlepší angažmá své kariéry po Žilině. „A občas se mi to stává i po zápase, kdy po vás emoce zůstávají trošku déle, než by to mělo být takže z tohoto pohledu jsou ty dva dny pro mě náročnější. Ale tak to je a lidé, co jsou kolem mě si už na to zvykli,“ tvrdí.

iZdroj fotografie: Reuters

Rodák z Přerova, který v hráčské kariéře nastupoval za Cheb, ostravský Baník, Přerov nebo Havířov zároveň promluvil o zklamání z pohledu trenéra. „Občas se to stává, zejména po nepovedených zápasech, kdy cítíte, že možná stačilo málo k tomu abyste byl úspěšný. Samozřejmě jsou zápasy, kdy můžete dělat cokoli. Stejně vám to nepomůže,“ doplňuje Vrba, který s Viktorií Plzeň zažil také účast v základní skupině Ligy mistrů.

Ztráty se slabšími soupeři jsou zklamání, přiznává

A pak jsou zápasy, kde uvažujete, jestli nemohl být nějaký moment kdy udělat něco jinak tak, aby to vedlo k tomu vítězství,“ dodává kouč, který od února loňského roku vede pražskou Spartu, se kterou nyní prodloužil smlouvu o další rok. „Záleží samozřejmě na soupeři, na tom, jak jsme připraveni. Někdy prostě vidíte sami, že je ta kvalita soupeře vyšší a výraznější a pak když uhrajete dobrý výsledek tak je to super, ale je to i naopak,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Když ztratíte se soupeřem, kterého vidíte že musíte porazit tak jste pak zklamaný. To tak je,“ zakončil Vrba, který byl před nedávnem Unii českých fotbalových trenérů vyhlášen nejlepším českým trenérem uplynulého desetiletí.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články