El Clásico ovládl Real Madrid, v Barceloně rozhodla penalta. VAR nám nepomohl v žádném zápase, smutnil Koeman

Zidanova šňůra na Camp Nou pokračuje. Real Madrid pod francouzským lodivodem ani pošesté v Katalánsku neprohrál a po trefách Federica Valverdeho Luky Modriće a penaltě Sergio Ramose si z Barcelony veze tři body za výsledek 3:1. „Byl to zápas se spoustou příležitostí na obou stranách pro oba týmy. Madrid ale narozdíl od nás proměňoval svoje čance. Musíme se zlepšit,“ řekl po utkání Sergino Dest.

Real Madrid chtěl napravit své zaváhání ve středečním utkání Ligy mistrů, kde jej ukrajinský Šachťar Doněck porazil 3:2. I proto Bilý balet vlétl to utkání aktivněji a již po pěti minutách vedl. Po přihrávce Karima Benzemy se dostal k míči Federico Valverde a z úhlu propálil Neta. Katalánci stihli bleskově odpovědět. V 8. minutě si prostor za obranou našel Jordi Alba a přesným pasem vybídl ke gólu Ansu Fatiho, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Ve 23. minutě mohl poslat Barcelonu do vedení Lionel Messi, který si kličkou obhodil Sergia Ramose, na Thibauta Courtoise však nevyzrál. Vysoké tempo hry podtrhnul o minutu později Karim Benzema, který po milimetrovém pasu Toniho Kroose pálil z malého vápna, Neto však jeho technický pokus vychytal. Po pětatřiceti minutách hry se k další ráně odhodlal Lionel Messi, střela z hranice vápna mu ale nevyšla a zamířila jen do rukavic připraveného Courtoise.

Rozhodla penalta

Nastavené tempo pokračovalo i ve druhé půli. Po padesáti minutách mohl poslat Katalánce do vedení Antsu Fati, jeho skrytý pokus však zamířil jen několik decimetrů vedle brány. Zlomový moment utkání nastal v 62. minutě. Po přímém kopu zatáhl za dres Sergia Ramose Clément Lenglet a rozhodčí po prozkoumání situace s videorozhodčím ukázal na značku pokutového kopu.

„Nepochopitelná penalta rozhodčího. VAR nerozhodl v náš prospěch v žádném zápase,“ zuřil po utkání kouč Blaugranas Ronald Koeman. Naopak podle faulovaného Sergia Ramose byl zákrok jasný. „Penalta byla naprosto zřejná, Lenglet mě chytnul, když jsem se snažil vyskočit. Hodnocení rozhodčí po takhle jasném zákroku mi příjde nefér,“ řekl po utkání kapitán Realu Madrid.

Ten se sám postavil k pokutovému kopu a střelou k levé tyči poslal úřadujícího mistra španělské nejvyšší soutěže do vedení. O vyrovnání se snažil v 70. minutě střídající Philipe Coutinho, ale ani jeho rána nepropálila madridskou obranu. Naopak uklidňující trefu mohl v závěru přidat osamocený záložník Realu Toni Kroos, Neto však reflexivním zákrokem jeho tutovku vyrazil. Los Blancos přesto slavili potřetí, v 90. minutě dorazil pokus Viniciuse Jr. do brány Luka Modrić.

Real tak minimálně do zítřka zůstává na čele tabulky La ligy, naopak krize Barcelony pokračuje. Sveřenci Ronalda Koemana ztratili v domácí soutěži potřetí za sebou body a na první příčku ztrácejí šest bodů.