Eden Hazard je podle bývalého spoluhráče líný jako veš

Foto: standard.co.uk

Belgický fotbalista Eden Hazard je podle mnohých jedním z nejtalentovanějších hráčů současnosti. Čím to, že se mu potom na trávnících ne vždycky daří a v létě dokonce působil jako oplácaný bratr Pavla Horvátha? John Obi-Mikel, který s Hazardem hrával v londýnské Chelsea, má jasno. Podle něj je Hazard prototypem líného sportovce, jenž se namísto tvrdých tréninků raději schovává v ústraní, aby sám nemusel vyvinout žádný výraznější pohyb. Jsou tato slova podloženým faktem, nebo jen výstřelkem do prázdna?

Hazard v Realu Madrid ničím neohromil, alespoň zatím

Osmadvacetiletý záložník Eden Hazard se stal stěžejní letní posilou slavného Realu Madrid, který za něj Chelsea vyplatil více než 100 milionů eur. Fanoušci proto doufali, že naváže na své dřívější výkony a stane se lídrem, jehož skomírající tým potřeboval. To se však nestalo. Hazard už během přípravy působil odevzdaně a laxně, dokonce se v médiích řešila jeho nadměrná váha. Ani začátek španělské ligy se mu dvakrát nepovedl. Arséne Wenger, někdejší kouč Arsenalu, si do hráče proto rýpl slovy:

„Zatím jsme v Realu neměli možnost vidět toho opěvovaného Hazarda, kterého známe z Anglie. Jeho problémy spočívají zejména ve fyzické (ne)připravenosti. Do Španělska přišel přinejmenším těžší. Ostatně znáte to staré přísloví… Když chcete zařídit prohru půltunového dostihového koně, bohatě stačí, abyste mu na bedra naložili třeba jen o dvě další kila navíc.“

Kritikou na adresu Hazarda nešetří ani bývalí spoluhráči

Hazardova tělesná schránka a nepříliš oslnivé výkony nenechaly chladné ani jeho někdejší kolegy a spoluhráče. Když kupříkladu Chelsea ve finále Evropské ligy zdolala Arsenal, David Luiz byl v šatně natočen, jak si z faldíků čerstvé posily Realu Madrid tropí legraci. Nyní se ke kritice připojil také John Obi-Mikel, který v turecké televizi beIN Sports pronesl:

„Eden má neskutečný talent, o tom nemůže být sebemenší pochyb. Možná není tak dobrý jako Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo, i tak ovšem s balonem na kopačce dokáže vykouzlit neuvěřitelné věci. Jeho největší bolístkou je ale ohromná lenost. Nesnáší tvrdé tréninky a raději se jim vyhýbá. Uvedu konkrétní příklad. Mezitím, co jsme na tréninku Chelsea tvrdě dřeli, on jen tak postával opodál a čekal, až skončíme. Prostě jen stál a koukal se. Pak ale byl nedělní zápas a Eden se vždy stal mužem zápasu. Byl nejlepší na hřišti. Člověka to úplně demotivuje.“

Eden Hazard a jeho dosavadní fotbalové kroky

Mladičký Eden Hazard začínal s fotbalem v belgické Tubize, odkud se ještě jako mladík přesunul do přípravky francouzského Lille. Tam také poprvé nakoukl mezi dospělé, odehrál pět sezón a vstřelil 36 soutěžních branek. Následně si jej vyhlédla Chelsea, kde fotbalista zažil dosud nejlepší období své kariéry. I tak se ale po šesti letech stěhoval do Realu Madrid, kde se mu zatím krutě nedaří. A nyní už nejspíš tušíte proč, že?

Foto: standard.co.uk