Dvě tváře záložníka Bohemians Jhona Mosquery: Důležité góly i likvidační zákrok

Jhon Mosquera v dresu kolumbijského Deportivo Cali. (zdroj: foxsports.com.br)

Do Ďolíčku se vrátil teprve v únoru, přesto se nesmazatelně zapsal do statistik letošního ročníku. Třicetiletý Jhon Mosquera rozhodnul dvěma góly včerejší zápas proti Slovácku, díky kterému jsou klokani stále ve hře o evropské poháry. Necelý měsíc zpátky ale předvedl i svou stinnou stránku, když nešetrně fauloval stopera Sparty Dávida Hancka. 

Návrat Kolumbijce byl pro fanoušky klokanů velkým překvapením. Mosquera v Ďolíčku působil dvě sezóny, v létě 2016 se však vrátil do rodné země a na jeho finesy fanoušci téměř zapomněli. Nezapomněl na něj ale klubový šéf Bohemians 1905 Darek Jakubowicz. „Snažil jsem se Jhona několik týdnů přesvědčit, aby přiletěl do Čech a mohli jsme se potkat a probrat jeho působení u nás,“ řekl. „Jsme velmi rádi, že se to nakonec povedlo,“ dodal.

Jhon Mosquera v utkání proti Slovácku. (zdroj: facebook.com/fcslovacko.cz)

Po včerejším utkání se tak spolu s koučem klokanů Luďkem Klusáčkem mohou plácat po ramenou, jak kvalitní posilu získali. Mosquera odehrál výborné utkání, byl aktivní, napadal rozehrávku Slovácka a v nastavení druhého poločasu přidal dvě důležité branky.

Likvidační zákrok

Zkušený technik ale na sebe v letošním ročníku stihnul upoutat pozornost i něčím jiným, než důležitými góly. V malém pražském derby agresivně fauloval Sparťana Dávida Hancka, místo červené karty byl však oceněn jen žlutou. „Toto jestli není červená karta, tak se všichni sbalte a jděte někam,“ rozčílil se po shlédnutí záznamu v pořadu Tiki-Taka Petr Švancara. „Ten pomezní stojí metr vedle toho. Jestli nebudeme tohle vylučovat, a dávat za to stopku na čtyři zápasy,“ kroutil hlavou bývalý útočník.

Mosquera má v Bohemians podepsanou smlouvu do konce tohoto ročníku. Je proto otázkou, zda po letní pauze svou sbírku téměř sedmdesáti utkání v zelenobílém dresu rozšíří. Třicetiletý záložník působil mimo Česko a Kolumbii i ve Španělsko. Za Olímpic de Xàtiva a Alcoayno nasbíral ve třetí nejvyšší španělské soutěži dvaašedesát startů.