Dvě posily pro Sigmu. Olomouc lovila u ligových konkurentů

Olomoucká Sigma hlásí příchod dvou nových jmen. Na Hanou míří ofenzivní záložník a kreativní středopolař.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Povedený podzim má za sebou olomoucká Sigma, která přezimovala na čtvrté příčce. Vzhledem k těsným rozestupům ve středu tabulky ji však čeká náročné jaro. Na třetí pražskou Spartu ztrácí pouhých osm bodů, naopak osmibodový náskok má na barážové příčky. Vedení hanáckého klubu proto nenechává nic náhodě a rozhodlo se již na začátku ledna získat posily do záložní řady. Kádr trenéra Václava Jílka proto vyztuží dvojice středopolařů.

Na Andrově stadionu stráví nadcházející měsíce záložník či útočník Jakub Přichystal, který přestupuje z brněnské Zbrojovky. Sedmadvacetiletý klubový odchovanec měl za sebou dvě povedené druholigové sezóny, kdy za Brno nastřílel vždy shodně jedenáct branek. V letošním ročníku však dostal šanci jen devětkrát a zaznamenal jedinou branku. Podle sportovního ředitele Ladislava Mináře jde o krok směrem k rozšíření kádru.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Věříme, že se Jakubovi bude u nás dařit. Od jeho příchodu si slibujeme zvýšení konkurence v kádru. K týmu se připojí během zítřka, byť administrativní detaily se ještě dolaďují,“ uvedl na stránkách klubu. Přichystala doplní v záložní řadě také posila z pražské Sparty. Na jaře bude v Olomouci hostovat třiadvacetiletý záložník Jan Fortelný. Talentovanému středopolaři se nepodařilo prosadit se pod trenérem Priskem a hledá výraznější herní vytížení.

Jílek: Fortelný zvýší konkurenci

Usoudili jsme, že je potřeba, abychom přivedli hráče, který je schopen suplovat více pozic ve středu hřiště. Jsem přesvědčen, že je to hráč, který tady může výrazně zvýšit konkurenci a pomoct nám v průběhu jarní části,“ komentoval jeho příchod pro klubový web trenér Jílek. Ten Fortelného zná ze svého dřívějšího působení v pražské Spartě, což bude podle záložníka výhodou.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Jeho nároky mi nejsou cizí. Věřím, že naše spolupráce bude nést ovoce. Jsem rád za to, že jsem dostal v Olomouci příležitost. Doufám, že se v přípravě poperu o to, abych měl své místo v sestavě,“ doplnil Fortelný, který si však na premiéru v dresu Sigmy bude muset počkat. Úvodní jarní kolo na konci ledna totiž hraje Olomouc právě proti pražské Spartě. Do nadcházejících únorových klání proti Slovácku, Hradci Králové, Slovanu Liberec a Pardubicím však již může zasáhnout.

Dokáže Olomouc udržet čtvrtou příčku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články