Dvě a půl miliardy korun? Neprodejný. Benfica se odmítá vzdát čerstvého mistra světa

Sto miliónů eur, tedy více než dvě a půl miliardy korun. Takovou částku odmítla portugalská Benfica Lisabon za čerstvého vítěze světového šampionátu.

i Zdroj fotografie: SL Benfica
                   

Na uplynulém mistrovství světa doslova zářil. Výraznou měrou po boku Lionela Messiho a Emiliana Martíneze pomohl Argentině k vysněnému triumfu. Jednadvacetiletý záložník Enzo Fernández si vysloužil ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje. Jeho výkony kladně hodnotili jak fotbaloví fanoušci, tak experti a jeho spoluhráči. „Zaslouží si to. Je to velmi výjimečný mladík a je pro nás velice důležitý,“ chválil jej také sám kapitán Argentiny Lionel Messi po utkání základní skupiny.

Benfica ulovila zlatou rybu

Rodák z Buenos Aires přitom působí v Evropě teprve několik měsíců. Odchovance River Plate získala v létě letošního roku portugalská Benfica Lisabon, která si zatím nemůže jeho služby vynachválit. Aktuálně vedoucí celek tamní nejvyšší soutěže zaplatil za Fernádeze v červnu pouhých 10 milionů eur (241 milionů korun), dalších 8 milionů eur (193 milionů korun) pak může dorazit do River Plate v případných bonusech.

iZdroj fotografie: SL Benfica

Zájem ze strany velkoklubů o služby mladého Argentince je přesto již nyní astronomický. Je otazníkem, jak dlouho dokáže Benfica svůj supertalent udržet. Podle zdrojů portugalského deníku Record se totiž o čerstvého vítěze světového šampionátu intenzivně zajímá jak Real Madrid, tak Liverpool. Benfica již údajně odmítla i první nabídku od nejmenovaného klubu ve výši 100 milionů eur (okolo 2,5 miliardy korun). A to i přesto, že by šlo o desátý největší přestup ve fotbalové historii.

Schyluje se k astronomickému přestupu?

Portugalci jsou ochotni uvolnit Fernándeze jen v případě zaplacení výstupní klausule. Ta podle Recordu činí zhruba 120 milionů eur (téměř tři miliardy korun). V případě jejího aktivování by šlo po Neymarovi, Kylianu Mbappém, Philippe Coutinhovi a Joau Félixovi o pátý nejdražší přesun mezi dvěma kluby v dějinách. Benfica je přitom při obdobných jednáních neoblomná, což ukázala také před třemi lety při odchodu Joaa Félixe do Atlétika Madrid. Španělé museli tehdy vysázet na stůl bezmála 126 milionů eur (více než tři miliardy korun).

Má Fernandez skutečně hodnotu tří miliard korun?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články