Dusno uvnitř Barcelony prý nikdy nebylo větší

i Foto: aljazeera.com
                   

Katalánská Barcelona prochází rozsáhlou krizí, která však nemá co do činění s výsledky na hřišti, nýbrž vztahy mezi jednotlivými představiteli klubu. Veřejnost poměrně nedávno žila sporem mezi Lionelem Messim a Ericem Abidalem, který se týkal odvolání trenéra Ernesta Valverdeho. Jordi Mestre, jenž před sedmi měsíci ukončil své působení na postu viceprezidenta, nyní pronesl, že horším obdobím slavný klub ještě nikdy neprocházel.

Barcelona přišla o post ligového lídra

Trenér Quique Setién se na lavičce Barcelony uvedl znamenitě a dočkal se srovnávání s Pepem Guardiolou. Jak ovšem sympatie dokáží být pomíjivé. Jarní fáze La Ligy je v plné proudu a nutno podotknout, že slavný katalánský klub zatím nepředvádí fotbal, který od něj fanoušci očekávají. Mizerné výkony jej už dokonce stálo pozici lídra tamní tabulky a příznivce nepotěšila ani pasivita na přestupovém trhu.

K napjatým vztahům mezi jednotlivými postavami Barcelony už se začínají vyjadřovat také lidé zvenčí a jeden z posledních mediálních komentářů nyní poskytl Jordi Mestre, jenž před sedmi měsíci ukončil své působení na pozici viceprezidenta klubu. Funkci přitom zastával dlouhých šest let. Údajně tak učinil v reakci na bující spory ve vedení:

„Cítil jsem už nějakou dobu, že můj boj je absolutně marný. Představenstvo, jmenovitě prezident klubu Josep Maria Bartomeu, Bordas, Elias a Vilajoana, šli celou dobu po krku mně i generálnímu manažerovi Pepovi Segurovi. Jeho práci jsem snad jako jediný člen vedení obhajoval, což mi bylo náležitě opláceno.“

Barcelona podle Mestreho potřebuje čas na transformaci

Barcelona se podle Jordiho Mestreho vydala špatným směrem a změnila pořádky, které jí po dobu 120 let existence držely na vrcholu. Současná politika klubu mu přijde chvílemi až úsměvná, přesto ovšem věří, že zavedené změny potřebují nějaký čas, aby si pořádně sedly:

„Musíme si uvědomit, že klub v posledních letech dosáhl obrovských úspěchů a za to si všichni jeho členové zaslouží náš respekt. Jenže žádná éra netrvá věčně, byť by si to spousta fanoušků přála. Musejí dát svému milovanému týmu čas a trpělivost, aby se se započatou transformací vyrovnal.“

Mestre zároveň vyvrátil slova Erica Abidala, který v podstatě tvrdil, že klub řídí především sami fotbalisté a pokud se jim pod jedním trenérem nechce pracovat, vedení následně přivede někoho nového. Výjimku podle něj představovala pouze snaha přivést zpátky Brazilce Neymara. Přestup sice nakonec dotažen nebyl, ani tak ovšem fotbalisté neprotestovali více, než bylo v danou chvíli zdrávo.

Ačkoli Barcelona podle vysloužilého viceprezidenta klubu potřebuje nějaký čas, měla by se dát dohromady v co možná nejkratším termínu. O víkendu ji totiž čeká souboj s aktuálně třetím celkem tabulky a pokud neuspěje, o druhé místo zatím nepřijde, ale situace se stane ještě kritičtější.

Foto: aljazeera.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články