Slovák Dúbravka v barvách Newcastlu: Spousta věcí se změnila. Očekává v létě příchod Neymara a zvučných jmen?

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka působící v aktuálně nejbohatším klubu anglické Premier League promluvil o přestavbě kádru a přestupech. Zahraje si v příští sezóně vedle Neymara?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Osm utkání v řadě bez porážky si na začátku tohoto kalendářního roku připsal anglický Newcastle United, jehož barvy hájí slovenský brankář Martin Dúbravka. Klub na podzim převzal bohatý saudskoarabský veřejný fond a udělal z něj rázem nejbohatší klub Premier League. To se projevilo nejen v prvním přestupovém období. „Spousta věcí se změnila,“ komentoval Dúbravka pro Šport.sk.

Změnil se majitel, změnil se trenér a přišel s novou filozofií. Všechno změnil, přepracoval. Tréninky jsou mnohem delší a intenzivnější,“ doplňuje s tím, že zvyknout si na nové změny bylo pro řadu hráčů náročné. „Nyní se to však odráží na hřišti v našich výsledcích. Hodně času trávíme na společných poradách, kde podrobně probíráme, co se od nás očekává. Ví, jak na to,“ dodává Dúbravka na adresu kouče Eddieho Howa, který vede klub od listopadu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Newcastle byl výrazným hybatelem v zimním přestupovém období, kdy se spekulovalo i o příchodech velkých a zvučných jmen. Nejzásadnějším však zůstal přesun Kierana Trippiera z Atlética Madrid. „Posily velmi dobře zapadly do týmu. Adaptace jim netrvala dlouho, což zvláště uprostřed sezóny nebývá obvyklé. To ukazuje charakter našeho týmu, který rychle přijal nové hráče,“ pokračuje slovenský brankář.

Zvučná jména? Uvidíme

Na hřišti to pak ukazují, ať už je to Dan Burn, Matt Target nebo Bruno Guimaraes. Máte pravdu, pro veřejnost to nejsou známá jména, ale nemůžete být vždy úspěšní jen s hvězdami světového formátu. V některých klubech to tak nefunguje,“ tuší třiatřicetiletý gólman, který dříve působil ve Slovanu Liberec nebo pražské Spartě. Zároveň přiznal, že výraznější příchody v zimě nečekal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V průběhu zimy jsme byli předposlední a velká jména chtějí hrát Ligu mistrů a bojovat o titul. Z tohoto pohledu to nebylo lehké,“ dodává. Situace by se však mohla změnit již v létě, kdy se Newcastle může některým vytouženým jménům přiblížit. Spekuluje se například o možném příchodu brazilského kanonýra Neymara z francouzského Paris Saint-Germain. „Uvidíme, co se bude v létě dít,“ uzavřel pro Šport.sk Dúbravka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články