Drchal prodloužil smlouvu, Kozák ze soustředění letí domů

Foto: zimbio.com

Sparta musí na soustředění řešit první zdravotní komplikaci, která postihla jejího dvorního útočníka Libora Kozáka. Ten si totiž během tréninku poranil kotník a zranění je natolik závažné, že se od týmu odpojil a odletěl zpátky do Prahy. Podle zákulisních zdrojů by jeho start v prvním jarním utkání neměl býti ohrožen. A pokud ano, Sparta se může spolehnout na řadu dalších útočníků včetně Václava Drchala, který s klubem po návratu z listiny zdravotně nezpůsobilých prodloužil smlouvu.

Libor Kozák odjel ze soustředění předčasně

Letenským se během zimní přípravy zranění překvapivě vyhýbala. Doposud byli mimo hru pouze nemocní David Lischka s Adamem Hložkem, klidový režim zahájil ještě Srdjan Plavšič kvůli lehkým svalovým obtížím. Soustředění ve Španělsku si ovšem vybralo svou první daň. Družinu Václava Jílka opustil třicetiletý útočník Libor Kozák, který si během tréninku nepříjemně poranil kotník a není proto schopný se přípravě i nadále věnovat.

Rodák z Brumova už odletěl do Prahy, kde podstoupí detailnější lékařské vyšetření. Podle prvotních odhadů se ovšem nejedná o nic vážného a první jarní zápas by tedy vynechat neměl. Jeho absence by vedení klubu určitě mrzela, jelikož i přes vlažný úvod nakonec zaznamenal sedm soutěžních branek a v rámci týmu je po Guéloru Kangovi druhým nejproduktivnějším hráčem.

Václav Drchal mezitím podepsal novou smlouvu

Na Spartu se však během zimní přípravy usmálo také štěstí. Do sestavy se totiž v nejbližší době pravděpodobně vrátí Bořek Dočkal a také mladičký Václav Drchal. Dvacetiletý útočník se úspěšně zotavil ze zranění kolene, kvůli němuž musel podstoupit náročnou operaci a následnou rekonvalescenci. Svůj návrat a fotbalové trávníky navíc okořenil podepsáním nové smlouvy, která platí až do roku 2023. Mladík si tohoto vhozeného lana nesmírně váží, což vyplývá z jeho vyjádření na klubovém webu:

„Jsem za prodloužení smlouvy se Spartou strašně rád. Po mém delším zranění je to motivace do další práce a motivace k tomu, abych teď ukázal, že jsem zpátky v dobré formě. Moje cíle jsou hlavně, aby mi vydrželo zdraví, abych byl v plné kondici a ukázal, že patřím do Sparty a třeba i do základní sestavy.“

Pokud se zranění Libora Kozáka ukáže být važnějšího charakteru, než úvodní prognózy naznačovaly, není vyloučeno, že právě českobudějovický rodák dostane příležitost v základní sestavě. Společně s Adamem Hložkem totiž patří k nejnadějnějších fotbalistům na soupisce, kteří navíc v časech absence hvězd dokázali slavnější jména dokonale nastoupit. Konkrétně Drchal v minulém ročníku odehrál deset zápasů a nastřílel tří branky. Kdyby jej nelimitovalo zranění, pravděpodobně by si vedl ještě o stupínek lépe. Uvidíme, jak se své šance zhostí na jaře.

Foto: zimbio.com