Drahé zboží! Nejdražší fotbalisté české nejvyšší soutěže

                   

První kola nového ročníku Fortuna ligy jasně ukázala, že útočníkům jednotlivých klubů se zatím příliš nedaří. Za zmínku stojí například tápající Libor Kozák ze Sparty či Michael Krmenčík, který se po návratu z marodky stále tak nějak hledá. Výkony na hřišti jsou ovšem jedna věc, roční mzdy a tržní jsou pak věcí druhou! Kteří útočníci aktuálně působící na domácí scéně stojí největší množství peněz? Pořadí vás možná překvapí!

5. místo – Stanislav Tecl

Nenápadný cestoval po klubech české nejvyšší fotbalové soutěže zakotvil před dvěma lety v kádru pražské Slavie a postupně se probojoval až do základní sestavy budoucího mistra. Jenže pak přišlo nepříjemné zranění, které fotbalistu vyřadilo téměř na celý zbytek ročníku ze hry. V aktuální sezóně se na trávník zatím nepodíval, na svou šanci tedy stále čeká. V konkurenci Micka van Burena a Milana Škody to ovšem bude mít velmi složité. Ve hře je tedy hostování nebo přestup. Dříve působil v Jihlavě, Jablonci či Viktorii Plzeň, vyloučený tedy není ani návrat do známého prostředí. Nový zaměstnavatel by si ovšem musel sáhnout hluboko do kapsy. Osmadvacetiletý Tecl totiž stojí přibližně 1,25 milionu.

4. místo – Milan Škoda

V kádru mistrovské Slavie ještě na chvíli zůstaneme. Dalším útočníkem z našeho seznamu je totiž letitá opora Sešívaných Milan Škoda. Ten má sice už nejlepší roky za sebou a v základní sestavě se objevuje spíše v méně důležitých zápasech, nicméně z pozice žolíka už několikrát dokázal družině Jindřicha Trpišovského vytrhnout trn z paty. Pokud by se rozhodl hledat nové angažmá, klub by za něj utržil minimálně 1,5 milionu eur, což je poměrně štědrá záplata za fotbalistu z lavičky náhradníků, co říkáte?

3. místo – Benjamin Tetteh

Konečně se dostáváme ke stupni vítězů! Na třetím místě z pohledu tržní hodnoty se umístil ghanský útočník ve službách pražské Sparty Benjamin Tetteh. Ten v roce 2018 zaujal svými výkony řadu zahraničních skautů. Sledovali jej v Anglii, Francii i v Německu. Na jaře ovšem jakoby ztratil střelecké kopačky a postupně začal vypadávat ze základní sestavy, kde přepustil místo mladičkému Adamu Hložkovi. Po příchodu Libora Kozáka se na hřiště dostává jen zřídka kdy, ačkoli ani český kanonýr není zrovna ve vrcholné formě. Aktuálně o něj prý stojí francouzské Reims, které by si ovšem muselo připravit bezmála 2 miliony eur.

2. místo – Nikolaj Komličenko

V žebříčku nejdražších útočníků Fortuna ligy se zákonitě musí objevit také největší překvapení minulé sezóny. Ruský útočník Nikolaj Komličenko se k překvapení všech rozehrál do skvělé formy a stal se naprostým rekordmanem českého prostředí v poštu vstřelených branek. Momentálně bojuje se zdravotními problémy, které jeho další vývoj lehce přibrzdily. Je ovšem jasné, že Mladá Boleslav jej ve svých řadách dlouho neudrží. Kluby z ciziny už totiž začínají rozhazovat sítě a jsou ochotné zaplatit klidně i 3,5 milionu eur, což Komličenko podle odhadů stojí.

1. místo – Michael Krmenčík

Nejnákladnějším zbožím na současném českém trhu je stále Michael Krmenčík, který téměř celou uplynulou sezónu strávil mimo hru. Ještě předtím ovšem stihl nastřílet několik branek v reprezentačním dresu a pořádnou porci přidal také v mateřské Plzni. Letos zatím pomohl dvěma brankami v zápase proti Antverpám, jinak ale střelecky mlčí. Zahraniční kluby na něj samozřejmě nezapomněly. V zimě o něj stály belgické Bruggy, jenže nabídka kolem 77 milionů korun byla podle vedení Viktorie příliš nízká. Krmenčík má prý hodnotu kolem 4 milionů eur!

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články