Doufám, že je to naposledy, co bojuji ve Spartě o místo, prozradil záložník, který si hlasitě říká o základní sestavu

V minulé sezóně patřil k výrazným tvářím Fortuna ligy. Z pozice středního záložníka dal šest gólů a blýskl se také osmi asistencemi. Nyní se snaží prosadit ve Spartě. Co vzkázal fanouškům?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V předchozích letech si v přípravě místo v áčku Sparty nevybojoval. Uplynulé dvě sezóny tak strávil na hostování v Teplicích, kde v posledním ročníku patřil ke klíčovým hráčům. Nyní má Jan Fortelný našlápnuto k tomu, že na Letné zůstane. Díky kvalitním výkonům může pracovitý záložník klidně myslet i na základní sestavu. „Jsem nesmírně rád, že tady zase můžu být a bojovat o místo. Doufám, že tenhle rok bude můj poslední, který bude z mého pohledu takový, že budu vyloženě bojovat o místo, abych tu zůstal,“ zmínil v rozhovoru s fanoušky Sparty Fortelný.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty výborně sedí do herního stylu, který prosazuje trenér Priske. Celkově si Fortelný nemůže přípravu vynachválit. Pod novým trenérským týmem se mi trénuje skvěle, tréninky mi vyhovují. Velkou novinkou pro mě jsou ranní testování na hydrataci těla a také to, že každé ráno a po každém tréninku máme připravené různé suplementy,“ prozradil rodák z hlavního města.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V minulé sezóně výrazně pomohl Teplicím k udržení v české nejvyšší soutěži. Blýskl se mimo jiné šesti góly a osmi asistencemi.To hostování mi dalo rozhodně herní praxi. Dost mi pomohlo po psychické stránce, jelikož jsme se nepohybovali zrovna v lehkých situacích. A taky věřím, že jsem si tam udělal nějaké kamarádské vazby, které mi vydrží,“ uvedl Jan Fortelný, jehož idoly z dětských let byli Tomáš Rosický a Cesc Fabregas.

Číslo po Costovi? To je závazek

Komunikaci se zahraničními trenéry zvládá střední záložník bez potíží. „Zatím nemám problém, abych porozuměl tomu, co po nás chtějí,“ odpověděl na dotaz fanoušků pro oficiální web Sparty. Na dresu nosí číslo po velké osobnosti Letenských. „S šestadvacítkou nejsem nijak osobně spojený, ale vím, že jí přede mnou měl Costík, což je velký srdcař sparťan. Doufám, že tomu číslu dostojím a budu v něm předvádět jen ty nejlepší výkony,“ uzavřel Fortelný.

První ostrý zápas čeká Spartu již ve čtvrtek 21. července, kdy ve 2. předkole Evropské konferenční ligy přivítá na Letné norský Viking Stavanger.

Patří Jan Fortelný do základní sestavy Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování