Dokonáno! Spartě se podařilo dotáhnout přestup hráče z italské ligy!

Foto: sparta.cz

Ačkoli už Fortuna liga oficiálně odstartovala již před několika týdny, české kluby jsou v rámci letního přestupového okénka stále velice aktivní. Kupříkladu pražská Sparta cítí, že aktuální soupiska ještě stále není ideální, což je ostatně cítit při pohledu na výsledku dosud odehraných soutěžních zápasů, a proto do svých řad přivedla v pořadí již sedmou posilu a nutno podotknout, že opravdu kvalitní! Pražanům se povedlo dovést do zdárného konce přesun Dávida Hancka, jenž přichází na hostování z italské Fiorentiny na jeden rok s opcí! Transfer nebude stát letenské ani korunu, Fiorentina navíc bude hradit i část Hanckovo měsíční gáže. S jakými ambicemi do historicky nejúspěšnějšího českého klubu tento slovenský talent přichází?

Obrana Sparty je na tom stále velice bídně, oživení je jednoznačně potřeba

Prvních několik utkání české nejvyšší fotbalové soutěže jasně ukázalo, co je největší bolístkou letenského celku. Samozřejmě, že pozitivně se nedá hovořit o střelecké produktivitě útočníků a vůbec celého týmu. Dobře si zatím ovšem nevedou ani obranné valy, což je problém přetrvávající již z minulého ročníku. Špatně je na tom zejména současná stoperská dvojice, která si s útoky i výrazně slabších protivníků nedokáže efektivně poradit. Dávid Hancko je proto posilou, kterou Sparťané jednoznačně potřebují. Navíc se jim vyplatí i z pohledu financí, protože za něj nemusejí zaplatit zhola nic. Fiorentina jim rovněž vypomůže také s měsíční mzdou slovenského reprezentanta, což je příjemným bonusem navíc.

Jednadvacetiletý obránce má za sebou zdravotní prohlídku, kterou prošel bez sebemenších problémů a hned poté se již zapojil do tréninkového procesu A-týmu. Jelikož je na tom Hancko pro zdravotní a fyzické stránce velice dobře, aklimatizace v novém prostředí by pro něj neměla být problém. Dle očekávání by se na hřišti mohl objevit už v úvodní bitvě předkola Evropské ligy, která je pro Spartu velice důležitým milníkem v novém ročníku.

Zájem letenských by dlouhodobý, úspěchu se ovšem dočkal až nyní

Dávid Hancko je v hledáčku Sparty neobjevil poprvé. Vedení klubu o něj velice stálo už za jeho působení ve slovenské Žilině, kde se rodák z Prievidzy během tří sezóny vypracoval v elitního stopera, jenž si našel cestu i do dospělé reprezentace. Jenže tehdy jí plány zhatila právě italská Fiorentina, která byla pro mladíka přeci jen o něco lákavější.

Tam Hancko ovšem nepřesvědčil své chlebodárce, že je dostatečně vyzrálý, aby nastupoval pravidelně v základní sestavě. Během dvou let odehrál jen minimum zápasů, většinu času strávil v rezervě či juniorce. Angažmá ve Spartě by mu mohlo v profesní kariére hodně pomoci, protože konkurence na jeho postu není příliš silná. Lukáš Štětina, David Hovorka ani univerzál Costa nemají neotřesitelnou pozici a klidně by se v následujících zápasech mohli odebrat pouze na lavičku náhradníků. Otázkou ale je, jestli se Hancko nenakazí sparťanským zmarem a nespadne do průměru, který by mu naopak hodně ublížil…

Foto: sparta.cz