Bořek Dočkal nastoupil v nečekaném dresu. Zlanařil ho velký kamarád ze Sparty

Dva měsíce po ukončení profesionální kariéry Bořek Dočkal opět nazul kopačky. Na hřiště přitom bývalý kapitán Sparty vyběhl v hodně nečekaném dresu. Kdo stojí za jeho angažováním?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Již na začátku května bylo jasné, že kapitán Sparty Bořek Dočkal po sezóně odejde do fotbalového důchodu. „Chtěl bych oznámit, že finále poháru na Slovácku bude můj poslední zápas profesionální kariéry,“ řekl Dočkal deníku Sport. O dva měsíce později bývalý reprezentant opět nazul kopačky a na hřiště vyběhl v nečekaném dresu. Hráči třetiligového Písku nevěřili vlastním očím, kdo proti nim v přátelském utkání stojí. Vedle Dočkala totiž nastoupil za Olešník David Lafata.

Posilu týmu, který hraje jihočeský krajský přebor, domluvil právě vyhlášený kanonýr. „David mi volal, jestli by nebyl problém, kdyby si za nás Bořek zahrál v přáteláku proti Písku a já jsem samozřejmě neměl nic proti. Proč by to mělo vadit?“ řekl Plzeňskému deníku trenér Olešníku Roman Chlumecký. Lafata s Dočkalem byli v duelu s Pískem hodně vidět a výrazně přispěli k vítězství 4:2. David Lafata skóroval dvakrát, Bořek Dočkal přidal jeden gól.

iZdroj fotografie: FC Písek

Fanoušky asi nejvíce zajímá, zda Bořek Dočkal bude od podzimu nastupovat za Olešník. Byla to jednorázovka v tomto jednom utkání, víc opravdu nevím. Je ale pravda, že Bořek nyní nikde nehraje a určitá šance, že by mohl hrát u nás, tady je. Je to otevřené a záležet bude hlavně na něm. Pokud ale vím, tak bydlí někde ve středních Čechách, takže dojíždět na tréninky by nemohl. Třeba by ale jezdil jednou za měsíc na domácí zápasy. V tuto chvíli ale žádné informace nemám, kdy a jestli se tu ještě objeví,“ zmínil Chlumecký.

Bude hrát Bořek Dočkal na podzim v jednom týmu s Davidem Lafatou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí