Dobrá zpráva pro Slavii. Sešívaným se z marodky vracejí opory

Pražská Slavia se po prohře v Evropské konferenční lize musí soustředit na domácí soutěž. Již dnes podvečer vyzve Mladou Boleslav, která drží třízápasovou sérii utkání bez porážky.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V pátek v podvečer jsme dorazili, takže je na programu regenerace. V sobotu máme video přípravu, předzápasový trénink a odjezd do Budějovic,“ prohlásil pro klubový web sešívaných trenér Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci za sebou mají náročný program. Minulou sobotu porazili v ligovém klání Slovan Liberec, ve čtvrtek pak odcestovali do Izraele, kde nestačili v rámci Evropské konferenční ligy na tamní Makabi Haifa.

Musíme zjistit aktuální stav hráčů, kteří zůstali v Praze. Uvidíme, kdo bude schopný s námi absolvovat alespoň část nedělního zápasu,“ doplňuje Trpišovský, který však musí přemýšlet i dopředu. Již ve středu totiž červenobílé čeká ligová dohrávka proti olomoucké Sigmě, příští neděli pak klání proti aktuálně vedoucímu týmu české nejvyšší soutěže Viktorie Plzeň. Přesto jsou nyní sešívaní plně koncentrování na záps proti českobudějovickému Dynamu.


iZdroj fotografie: Reuters

To v posledních třech utkáních získalo sedm bodů a nepoznalo hořkost porážky. „Oproti začátku sezony se zlepšili výsledkově i herně. Po letních změnách si mužstvo sedlo, navíc se jim v útoku rozehrál Bassey, který jim hodně pomáhá,“ komentoval výkony mužstva trenéra Davida Hořejše Trpišovský, podle kterého si jeho sveřenci musí dávat pozor zejména na standardní situace.

Je to reálné, prohlásil Trpišovský k posilám z marodky

Je to pracovitý a hodně technický tým s nebezpečnými standardními situacemi. Je to vyvážené mužstvo se zkušenými hráči. Bude to náročný zápas po všech stránkách, Dynamo je doma silné a umí dobře napadat. Umí podržet balón, vzadu mají konstruktivní hráče,“ míní. Vypomoci budou moct také navrátilci z marodky. Právě ta Slavii na úvod sezóny velmi trápila, nyní se však zužuje.

Do hry by tak mohl zasáhnout jak sedmadvacetiletý středopolař Petr Ševčík, tak osmadvacetiletý křídelník Lukáš Masopust. „Už trénovali a je reálné, že s námi odcestují. U zbytku by to bylo spíše příjemné překvapení,“ zakončil pro klubový web Trpišovský. Zápas hraný na českobudějovickém Střeleckém ostrově začíná v 16:00 a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně