Do národního týmu se vracejí Pekhart a Pavelka, mezi třemi tyčemi se představí i slávistický brankář – SportyŽivě

Do národního týmu se vracejí Pekhart a Pavelka, mezi třemi tyčemi se představí i slávistický brankář

                   

Návrat zkušených reprezentantů i šance pro Koláře. Kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý představil značně pozměnenou nominaci na listopadové utkání proti Německu, Izraeli a Slovensku. Ze zdravotních důvodu musel devětapadesátiletý kouč udělat oproti předchozímu srazu hned šest změn, kvůli koronaviru pak nemůže počítat ani se slávistickým trojlístkem Jan Bořil – Ondřej Kúdela – Lukáš Provod. Mezi třemi tyčemi se však po pauze představí brankář sešívaných Ondřej Kolář.
Po téměř sedmi letech se dočkal nominace i Tomáš Pekhart. Jednatřicetiletý útočník Legie Varšava je v úctyhodné formě, v osmi utkáních polské nejvyšší soutěže přidal stejný počet branek. „Řekl si o nominaci svými výkony, hlavně svou velkou produktivitou a zkušenostmi, které má. Určitě ho chceme vyzkoušet a vidět, jak vypadá,“ řekl na tiskové konferenci Šilhavý.

Ten může počítat jak s navrátilcem Jakubem Janktem, tak s Davidem Pavelkou, který se po přestupu do pražské Sparty podívá do reprezentace jako hráč Letenských poprvé. „Patří sem, měl zdravotní problémy. Teď jsem rád, že ho máme na očích ve Spartě. Je to velice kvalitní hráč,“ komentoval Šilhavý jeho přínos mužstvu.

Naopak chybět budou největší ofenzivní esa – zranění hlásí Patrik Schick a Adam Hložek, dále pak Jaromír Zmrhal, Lukáš Kavlach, Tomáš Petrášek nebo Pavel Kadeřábek. Trenér Šilhavý je ale na podobnou situaci zvyklý. „Je to podobné jako celý podzim. Nominace nevznikala úplně lehce, protože přicházely omluvenky, zranění, nemoci,“ uvedl. „Věřím, že i přes všechny problémy to zvládneme jako předešlé dva srazy a že i zápasy zvládneme se ctí,“ dodává.

Národní mužstvo nejprve čeká 11. listopadu přátelské utkání v Lipsku, kde vyzve domácí Německo. O čtyři dny později se představí ve Štruncových sadech, stadionu Viktorie Plzeň, v utkání Ligy národů proti Izraeli a 18. listopadu se čeští reprezentanti v derby na Slovensku.

„Nadcházející sraz je logisticky mnohem jednodušší, než byly ty předešlé. Věřím, že to zvládneme v tomhle týmu. Zatím neplánujeme sestavovat rezervní tým,“ řek na tiskové konferenci manažer reprezentace Libor Sionko.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 124 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit