Do Česka se vrací bývalý reprezentant. Nepřišel jsem to tady dokopat, přiznává

Fotbalový Zlín hlásí výraznou posilu. Do české nejvyšší soutěže se po dvou letech vrací třiatřicetiletý záložník Adam Hloušek, který oblékne dres již čtvrtého ligového klubu.

i Zdroj fotografie: FC Fastav Zlín
                   

Jedenáctá příčka a pětibodový náskok nad poslední trojicí. Fotbalový Zlín čeká náročná jarní mise s cílem vyhnout se záchranářským bojům a uhájit střed tabulky. K naplnění tohoto cíle by trenéru Janu Jelínkovi vzhledem k rozsáhlé marodce měl pomoci také bývalý reprezentant Adam Hloušek, který se vrací do Česka po dvou letech. Třiatřicetiletý záložník tak bude chtít rozšířit svou sbírku 101 ligových startů.

Chtěl jsem dál hrát fotbal, je mi 33 let, ale fyzicky se cítím zdravý a naprosto v pořádku. Chci hrát na té nejvyšší úrovni, co to půjde. Zlín se mi zamlouval už po tom prvním kontaktu, což mě pak i mrzelo, že to nevyšlo. Teď, když to přišlo znovu, tak jsem za tu možnost byl hrozně rád. Ani jsem nad tím nepřemýšlel, pouze doufal, že to vyjde a těšil se,“ prohlásil pro klubový web bývalý hráč Viktorie Plzeň, pražské Slavie nebo Legie Varšava.

iZdroj fotografie: FC Fastav Zlín

Ten původně zvažoval setrvání v Polsku, k příchodu do zlínské metropole jej přesvědčily až rozhovory se sportovním šéfem klubu Zdeňkem Grygerou. „Věděl jsem, že klub vede pan Grygera, tak to bude mít nějakou úroveň po fotbalové stránce, což je pro mě to nejdůležitější. Věděl jsem taky, že tady znám pár kluků, byť jsem s nimi v kontaktu nebyl. Taky si pamatuji, že hodně hráčů ve Zlíně ožilo a udělalo přestup do většího týmu,“ pokračuje s tím, že angažmá mu doporučil také trenér Pavel Hoftych.

Nepřišel jsem to tady nějak dokopat, míní

Osminásobný reprezentant, který strávil dlouhá léta také v německé Bundeslize, věří, že se mu podaří Zlínu pomoci. „Nemám v hlavě myšlenku, že jsem to tady přišel nějak dokopat. Jsem zdravý, fyzicky připravený a chci hlavně pomoct. To je asi můj první cíl, abych klubu pomohl a nekoukal na sebe,“ doplňuje s tím, že se chce fotbalem bavit a zodpovědně pomáhat k týmovým úspěchům.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Hloušek zároveň věří, že Zlín má na lepší umístění v tabulce, než je současná jednáctá příčka. Důkazem je podle něj dvoubrankové vítězství proti libereckému Slovanu. „Příčky můžeme atakovat ještě vyšší a po tom včerejším zápase by neměl být cíl záchrana, ale měl by být střed tabulky a neunáhlovat se tím, že se bude hrát skupina o udržení,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články