Do boje o Lionela Messiho vstupuje další velkoklub

(twitter.com/goal)

Jméno, jako je Lionel Messi se neobjevuje na přestupovém trhu každý den. I proto se seznam potencionálních zájemců o jeho služby rozšiřuje. Přesto, že sám hráč již údajně podle španělského deníku Marca telefonicky komunikoval s koučem Manchesteru City Pepem Guardiolou, o argentinského útočníka stojí i další velkokluby.

Manchester City, Barcelona, Inter Milán nebo Paris Saint-Germain. Právě na těcho adresách se podle kurzů sázkových kanceláří nepravděpodobněji objeví Lionel Messi v příští sezóně. Favoritem stále zůstává anglický celek z modré části Manchesteru, kouč Pep Guardiola již dokonce s Messim telefonicky komunikoval a o Argentince velmi stojí.

Lionel Messi. (zdroj: facebook.com/cbssports)

Podle den L’Equipe však sílí i zájem italského, respektive francouzského mistra. Šestinásobného držitele Zlatého míče chce údajně zlákat mimo Inter Milán i Juventus, přesto, že jeho největší hvězda v podobě Cristiana Ronalda nedávno potvrdila setrvání v dresu Staré dámy. Dlouholetí rivalové by tak mohli splnit dříve divoké sny fanoušků a setkat se v jednom mužstvu. „Na sportovním poli jsou rivalové, ale respektují se a váží si jeden druhého. Společně by mohli utvořit tandem, který dobyje Ligu mistrů,“ píše francouzský deník.

Pravděpodobněji však vypadá angažmá v Paris Saint-Germain. Bohatý katarský majitel touží po triumfu v Lize mistrů a právě Messi by k němu mohl velkou měrou přispět. Vzhledem k Finančnímu fair play by to však znamenalo odchod jedné ze současných hvězd Pařížanů. Sportovní ředitel PSG Leonardo již údajně Messiho kontaktoval, aby mu nastínil své plány. Pomoci by mohli i Neymar s Angelem Di Maríou.

S Neymarem se Messi zná z jeho pětiletého působení v Barceloně. (zdroj: twitter.com/psg_english)

„Neymar a Di María už kontaktovali Messiho, aby ho přesvědčili o příchodě do Parc au Prince. Oba tito hráči mají s Argentincem hráčskou zkušenost z klubu nebo reprezentace a jejich přítomnost by mohla v šatně PSG pomoci Lionelovi k adaptaci,“ píše francouzský deník Le Parisien.

Argentinský reprezentační kapitán rozvířil vody spekulací, když ve čtvrtek odeslal klubu burofax ohledně využití klauzule, díky které by mohl odejít zadarmo. Španělský deník Marca však informuje, že lhůta klauzule údajně uplynula a vedení katalánského velkoklubu bude trvat na tom, aby byla zaplacena současná výstupní klauzule ve výši 700 miliónů euro. O osudu Lionela Messiho tak budeme vědět až v průběhu příštích několika dní.