Divoká gólová radost Malicka Dioufa: Trenér Trpišovský dostal ránu mezi oči

Před nedávnem utrpěl trenér Trpišovský na tréninku zlomeninu nosu. Ránu mezi oči schytal i v Karviné. Tentokrát ho trefil debutující Diouf.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Fanoušci se konečně dočkali premiéry zimní posily. Devatenáctiletý levý obránce El Hadji Malick Diouf nastoupil v Karviné v základní sestavě a předvedl se ve výborném světle. Premiéru navíc ozdobil gólem. Byl u spousty dobrých situací. Dal krásný třetí gól, kdy se dostal nahoru. Byl i v akci u prvního gólu. Zvládl to, co jsme od něj očekávali,“ řekl po utkání pro O2TV trenér Jindřich Trpišovský.

Dů jů spík ingliš?

Výkon senegalského mladíka Dioufa zatím omezuje hlavně jazyková bariéra. „Měli jsme malinko strach z komunikace, protože mluví francouzsky a v angličtině se zatím učí. Někdy v té rychlosti na hřišti trochu tápe, češtině logicky nerozumí vůbec. I vzhledem k tomu, že jsme nastoupili v pětici vzadu, tak to pro něj na halfbekovi bylo jednodušší,“ poznamenal trenér sešívaných na tiskové konferenci.

Do utkání v Karviné kouč Trpišovský poslal Dioufa i kvůli tomu, že očekával hodně nákopů a hodně soubojů. „Jemu to dost vyhovuje, tyto věci, takže velice zajímavý výkon,“ chválil mladíka, zároveň ale vidí určité nedostatky. „Samozřejmě se ještě musí více sžít s týmem. Bylo to vidět v některých situacích, kdy zakládal hru a nesladil se se spoluhráči. Má ale zajímavé věci, je mladý, jiné zápasy ho možná prověří více, já jsem s ním ale spokojený,“ zmínil Trpišovský a doplnil, že levý bek obsáhl hodně prostoru.

Oslava, která zabolela

Když Malick Diouf zvýšil na 3:0, plný radosti se rozběhl k trenérovi Trpišovskému, kterého energicky objal. A ramenem ho trefil do před nedávnem zlomeného nosu. Trefil mě přímo do nosu a přímo do toho místa, které jsem měl zlomené. V první fázi jsem se lekl. Užil jsem si to, ale s bolestí, protože mě trefil ramenem. Ještě teď vidím trošku dvojmo. Samozřejmě je ale důležitější, že dal gól,“ řekl trenér Slavie.

Je Slavia silnější než Sparta?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články