Diego Costa se rozloučil s Atléticem Madrid. Měl by zamířit zpět do Premier League

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Diego Costa a Atlético Madrid. Druhý návrat známého bouřliváka na Wanda Metropolitano končí, dvaatřicetiletý útočník před několika hodinami podle oficiálních zpráv klubu rozvázal smlouvu. Španělský reprezentant má podle španělského deníku AS namířeno zpět do Premier League, kde působil v dresu Chelsea – posílit by však měl úhlavního rivala z opačné strany Londýna. 

„Klub byl schopen mu pomoci anižby byl nějáké ztráty, což mi přináší klid v duši,“ prohlásil kouč Diego Simeone po Costově odchodu. „Všichni ví, že máme Diega velmi rádi, strávili jsme spolu hodně času tím nejlepším způsobem, hodně jsme si navzájem dávali a mluvili spolu. Ale má také potřebu hledat nové výzvy, protože je v kvalitní, silný a nedokážu si představit jiný scénář, než bude pokračovat v dobrých věcech, protože je bojovníkem,“ pokračuje.

Kouč Atlética Madrid Diego Simeone. (zdroj: Антон Зайцев, wikimedia.org)

„Chtěli bychom mu poděkovat, spolu se všemi lidmi, kdo nám dávali srdce a Diego je jeden z nich po sportovní i lidské stránce,“ dodává. „Doufám, že najde nejlepší cestu a budeme se schopni obejmout, až se zase uvidíme, protože jsme se pár dní neviděli jelikož v průběhu jednání netránoval. Nejkrásnější věcí, která zůstává, je to, že se můžeme navzájem obejmout, když se vidíme, oslavovat a vzpomínat,“ doufá padesátiletý kouč, který působí na lavičce klubu téměř deset sezón.

Stane se novou posilou Arsenalu?

Rodák z Brazílie reprezentující Španělsko se objevil poprvé na Wanda Metropolitano v létě 2007, tehdy však putoval po hostováních a po dvou letech přestoupil do Realu Valladolid. Po dvanácti měsících se pak do Atlética Madrid vrátil a v průběhu tří sezón nastřílel v dresu Los Colchoneros 64 branek. V létě 2014 si ho vyhlédla londýnská Chelsea, která zaplatila jeho výstupní klausuli ve výši 32 miliónů liber (923 miliónů korun).

Emirates Stadium. (zdroj: wikimedia.org)

Za Blues nastřílel ve 120 utkánch 59 branek, nový kouč Antonio Conte však s jeho službami nepočítal. Právě proto se v lednu 2018 vrátil zpět do mužstva Diega Simeoneho, na svou produktivitu však navázat nedokázal, v 81 utkáních nasázel 19 branek. V letošní sezóně ho navíc trápí i zranění, vinou kterých zasáhl jen do sedmi utkání.

Podle španělského deníku AS je pravděpodobné, že se dvojnásobný vítěz Premier League vrátí zpět do Anglie. Zájem o něj má londýnský Arsenal, který nezažívá povedenou sezónu a právě Costa by měl oživit útočné řady Gunners. Dvaatřicetiletý řízný útočník navíc při svém předchozím angažmá na ostrovech prokázal, že umí mužstvo nabudit nejen góly, ale i důraznými zákroky.