Co se stalo Dele Allimu? V Turecku ho trenér po necelé půlhodině vystřídal a fanoušci anglického hráče vybučeli

Dele Alli se po nepovedeném hostovaní v Evertonu přesunul do tureckého Besiktase. Ani tam se mu ale nedaří. V pohárovém zápase ho trenér stáhl už po 29 minutách. Co se stalo?

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Dele Alli nezažívá zrovna úspěšnou část své kariéry. Spíše jde o noční můru. Není to tak dávno, co se o něm mluvilo jako o budoucnosti anglického fotbalu. Dnes je však všechno jinak. Alli po nepovedeném hostovaní v Evertonu zamířil do tureckého Besiktase, kde má po devíti zápasech na kontě dvě branky. V pohárovém utkání ho navíc trenér střídal už po 29 minutách. Reakce fanoušků mluví za vše.

Kariéra nabrala strmý pád

Šestadvacetiletý záložník, který byl v jednom momentě jednou z nejžhavějších nadějí Premier League a anglického fotbalu vůbec, se v poslední době trápí. Ještě před třemi lety měl na Transfermarktu cenovku 100 milionů eur, tedy v přepočtu asi 2,5 miliardy korun. Dnešní cena Alliho je sotva pětinová.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na začátku roku si ho vzal zadarmo Frank Lampard do Evertonu. Ale poté, co za Toffees nastoupil pouze k jednomu utkání, odešel Alli do Besiktase, který se rozhodl bývalého hráče Spurs využít. V září se do Alliho pustil bývalý manažer Spurs Harry Redknapp poté, co doporučil svému synovci Franku Lampardovi, aby záložníka podepsal v Evertonu. Redknapp pro talkSPORT řekl: „Zavolal jsem Frankovi a řekl mu: „Využij šanci a kup Dele Alliho. Má fantastické schopnosti a můžeš ho dostat zpět“.

Co se s ním stalo?

Redknapp pak označil Alliho působení v Merseyside za „katastrofu“. „Všichni jsme byli naštvaní. Byla to katastrofa, katastrofa. Sledoval jsem ho, jak hraje a ztrácí míč, chodí a neběhá. Nevím, co se s ním stalo,“ opřel se do anglického reprezentanta nekompromisně Harry Redknapp.

V Besiktasi měl slibný start. Hned při svém druhém vystoupení za klub v ligovém utkání proti Ankaragücü skóroval. Allimu se však nepodařilo na svou někdejší formu navázat. Na začátku listopadu se do záložníka pustil kouč Besiktase Senol Günes za to, že jeho „výkony jsou pod očekáváním“. „Nebudeme se bavit o Dele Allim jako o hráči, ale co se týče výkonnosti, je pod očekáváním,“ dodal trenér Besiktase.

Trenére, vystřídej ho!

Bývalému reprezentantovi Albionu nepomohlo ani to, že ho Günes ve středečním pohárovém utkání s třetiligovým Sanliurfasporem stáhl ze hřiště už ve 29. minutě. Besiktas prohrával 0:2 už po pouhých 15 minutách. Trenér se tedy rozhodl pro razantní změnu. Dele Alliho nahradil bývalým záložníkem Tottenhamu Gedsonem Fernandesem. Příznivci Besiktase následně Alliho při odchodu ze hřiště vybučeli a vypískali. Změna se Günesovi vyplatila, protože Besiktas zápas otočil a vyhrál 4:2. Gedson Fernandes se podílel na jednom ze čtyř gólů.

Začátkem prosince sportovní ředitel Besiktase Ceyhun Kazanci uvedl, že Alli tvrdě pracuje na zlepšení své formy. „Nikdo nedokáže odpovědět, zda to Dele Alli dokáže právě teď,“ řekl Kazanci pro TRT Spor. „Pracuje velmi tvrdě. Je to hráč, který před třemi lety dosáhl ceny 100 milionů eur.“