Defenzivní hra? Cesta zkázy, tvrdí kouč Jablonce Rada před poslední překážkou pohárové kvalifikace – SportyŽivě

Defenzivní hra? Cesta zkázy, tvrdí kouč Jablonce Rada před poslední překážkou pohárové kvalifikace

Poslední krůček schází fotbalovému Jablonci, aby vůbec poprvé pod trenérem Petrem Radou překonal pohárové kvalifikace a zamířil do hlavní části soupeře. Úvodní zápas v předkole Evropské konferenční ligy přitom Severočeši zvládli bravurně a slovenská Žilina bude dohánět čtyrbrankové manko.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Přesto, že Severočeši v úvodním zápase zvítězili 5:1, by podle trenéra Jablonce Petra Rady byla sázka na defenzivu nerozumná. „Kdybychom hráli vyloženě defenzivně, tak je to cesta zkázy. Jen čekat a bránit, to by bylo špatné. Výsledek z prvního zápasu je zavádějící. Musíme kvitovat, že Žilina u nás hrála kvalitní fotbal. V tabulce jsou teď první, mají mladé mužstvo, vyrůstá tu nová krev,” pokračuje.
V tomto věkovém rozptylu před ní smekám. Všichni říkají, že nemají teď co ztratit, ale fotbal už přinesl hodně zvratů. My nemůžeme myslet na ten náskok, to by mohlo být ošidné a mohlo by nás to mrzet,” prohlásil Rada, který může počítat se všemi svými svěřenci. „Některé šrámy jsme tam měli, ale budeme kompletní,“ dodal. Největším otazníkem celého utkání tak bude umělá tráva, na které slovenský celek hraje a na kterou hráči českého celku nejsou zvyklí.


iZdroj fotografie: FK Jablonec

„Zdejší umělka se dá porovnat s tou, co máme v Jablonci ve Mšeně. Je to tedy trochu měkčí a tráva má kratší vlas, ale problém by to pro nás neměl být. Míč bude samozřejmě rychle létat. Od pondělka jsme na umělce trénovali a doufám, že to nebude takový rozdíl,“ prohlásil jediný Slovák v dresu hostujícího celku Jakub Považanec. Třicetiletý člen širší reprezentační nominace však věří, že se svými spoluhráči poslední krok zvládne.

Naposledy, co jsem tu v Žilině byl, tu byla ještě přírodní tráva. Zítřejší zápas chceme zvládnout a postoupit do základní skupiny. Formalita to rozhodně nebude. Bude to trochu specifický zápas, Žilina je doma před vlastními fanoušky a na umělé trávě. My nemůže nic podcenit, musíme jít do toho naplno tak, abychom byli úspěšní,“ prohlásil.

Zápas začíná v 18:00 a první půli přímým přenosem vysílá ČT Sport, poté bude dostupný na webových stránkách České televize.

zdroj: fkjablonec.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 192 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace