Davies: Stejný příběh jako u Garetha Balea můžeme vidět u Messiho i Ronalda

Gareth Bale (uprostřed) slaví gól proti Burnley. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Gareth Bale. Za poslední měsíce jedno z nejdiskutovanějších jmen v kádru anglického Tottenhamu Hotspurs, ve kterém je velšský záložník na hostování ze španělského Realu Madrid. Fanoušci i experti často samotný přestup kritizovali, Bale totiž dlouhodobě laboroval se zraněními i fyzičkou a proto odehrál v Premier League jen osm utkání. Podle jeho spoluhráče z Tottenhamu Bena Daviese je však jeho přínos nezpochybnitelný.

„Když máte hráče jeho kvality, úrovně, které dosahuje, ať už je to Gareth Bale, Cristiano [Ronaldo] nebo [Lionel] Messi u každého můžeme vidět příběh o tom, že to, čeho v minulosti dosáhli nemusí dosáhnout zas a znova,“ prohlásil Davies na adresu svého spoluhráče z reprezentace Walesu. Bale, který se ve včerejším utkání proti Burnley trefil hned dvakrát, podle něj musí snášet tvrdou kritiku.

„Gareth byl hodně kritizován, často naprosto nespravedlivě, i když byl na vrcholu své formy. Je to neuvěřitelně pracovitý člověk, který se musí vypořádat s některými věcmi i mimo hřiště prakticky celou kariéru,“ prohlásil pro Sky Sports sedmadvacetiletý Davies. Ten jedním dechem připomíná i úspěchy Balea, za kterého před osmi lety zaplatil Real Madrid zhruba 90 miliónů eur (2,3 miliardy korun.)

V Realu slavil Bale řadu titulů, s velšským národním týmem se dostal i na Mistrovství Evropy, přesto jsou podle Daviese ve spojení s jeho jménem všudypřítomné pochyby. „I přesto, že čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů, i přes to, co udělal pro svůj národní tým a Real Madrid je tu někdo, kdo pochybuje o jeho schopnostech. To musí být náročné snášet. Já si myslím, že se s tím vyrovnává skvěle. Je to fantastický fotbalista a dobrý chlap,“ dodává.

Očekávání je věc názoru

Někteří fanoušci před návratem Balea do Tottenhamu očekávali příchod spasitele, to se však nestalo. „Očekávání je věcí názoru. Možná jste měli jiné očekávání, než jaké jsem měl já. Ale Gareth je Gareth. Vždy vydává ze sebe maximum a myslím, že jsme letos viděli v zápasech, kdy dával góly a asistoval, že jeho kvalita je nezpochybnitelná. Jsem si jistý, že ji bude ukazovat i po zbytek sezony,“ dodává Davies.

„Byl jsem šťastný celou sezónu. V šatně se cítím skvěle, pohodlně, máme dobrou partu. Jsem šťastný a je mi jasné, že se to na hřišti ukazuje,“ prohlásil po celkem čtyřbrankové kanonádě proti Burnley sám Bale, který zároveň zdůrazňuje, že je potřeba dostat se opět na vítěznou vlnu. „Nejdůležitější věcí je to, že i když se nám nedařilo cítíme, že se můžeme dostat zpět,“ zakončil pro BBC. Aktuálně je Tottenham na osmé pozici a na pohárové příčky ztrácí čtyři body.