David Moyes naštval spoustu fanoušků West Hamu. Přiznal, že odmítl podepsání vítěze MS

David Moyes proti sobě poštval řadu fanoušků. Přiznal, že odmítl podepsat smlouvu s argentinským vítězem mistrovství světa a raději vsadil na Michaila Antonia.

i Zdroj fotografie: West Ham United FC
                   

Kladiváři se po sobotní porážce s Wolverhamptonem nachází na 18. místě Premier League. Tlak na Moyese, který v minulém období dovedl West Ham do semifinále Evropské ligy, stále roste. West Ham v létě utratil za přestupy více než 160 milionů liber. Nyní David Moyes přiznal, že udělal chybu, když odmítl podepsat smlouvu s hráčem, který se v závěru minulého roku podílel na vítězství Argentiny na mistrovství světa.

Letní přestupy nevyšly

Žádný z nových hráčů se stále neprosadil. Navíc po letním odchodu bývalého kapitána Marka Nobla zůstala v šatně obrovská díra. Nayef Aguerd přišel z Rennes a byl celou první polovinu sezóny zraněný. Druhá nejdražší posila historie klubu Lucas Paquetá má po 12 zápasech na kontě jediný gól. A hrotový útočník Scamacca se prosadil v lize pouze třikrát v 16 zápasech.

iZdroj fotografie: West Ham United

Fanoušci klubu se začínají pomalu obracet proti Moyesovi. Tato skepse se navíc zhoršila po zhlédnutí podcastu s 59letým trenérem. Moyes hovořil o současných problémech klubu a zároveň přiznal, že se v létě rozhodl pro změnu: „Poslední dva roky jsme měli opravdu dobrý tým, ale hlavně jsme měli Marka Nobla. Měl jsem pocit, že jsem ten tým musel trochu rozbít, protože jsem viděl známky úpadku. Moje zkušenosti mi říkaly, že pokud to teď neudělám, budu mít pocit, že mě to dožene.“

Nepovedený konec loňské sezóny

West Ham byl v minulém ročníku neuvěřitelně blízko k tomu, aby se dostal na šestou příčku. Tam skončil Moyesův bývalý klub Manchester United. Rudí ďáblové v posledním kole prohráli s Crystal Palace 0:1, takže West Hamu stačilo porazit Brighton. Moyesovi svěřenci ale prohráli 1:3. To znamenalo, že v další sezóně budou hrát Evropskou konferenční ligu.

iZdroj fotografie: West Ham United FC

„Loni se nám nedařilo tak dobře pravděpodobně od ledna. Zažili jsme několik skvělých večerů, dostali jsme se do semifinále evropského fotbalu. Od šestého místa nás dělilo deset minut, takže náskok byl neuvěřitelně malý,“ pokračoval Moyes. „V mém věku, je mi to úplně jedno. Moc dalších pokusů už mít nebudu. Takže pokud to nezvládnu a nebudu dělat to, co považuji za správné a co chci, budu toho litovat.“

Moyes lituje odmítnutí mladého Argentince

Šéf West Hamu David Moyes navíc pod tlakem přiznal, že před třemi lety odmítl možnost podepsat vítěze mistrovství světa Juliana Álvareze. Mladík byl jednou z hvězd Argentiny, která minulý měsíc poprvé od roku 1986 vyhrála světový šampionát. Argentinec dvakrát skóroval v semifinále s Chorvatskem. Do Manchesteru City přišel útočník před letošní sezónou z River Plate.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dlouho předtím, než si ho všiml náborový tým City, ho však nově najatý skaut West Hamu doporučil šéfovi Kladivářů Moyesovi. Navzdory tomuto doporučení však Moyes prozradil, že se rozhodl útočníka nepřivést. „Zrovna nedávno, protože jsme o tom mluvili, Álvarez, který právě hrál za Argentinu na mistrovství světa. Zrovna jsem koupil nového skauta, který říká: Podívej, měl bys jít pro Álvareze do River Plate,“ řekl Moyes v podcastu Diary of a CEO.

Álvarez? Velmi dobrý, ale…

„Sledoval jsem ho a myslel jsem si, že je to velmi dobrý, opravdu dobrý technik a myslel jsem si, že udělal tolik dobrých věcí jako středový útočník. Myslel jsem si však, že možná není úplně ten, koho chceme, měli jsme Mickyho Antonia, který si vedl velmi dobře a já jsem si myslel, že nevím,uzavřel toto téma Moyes. Kouč londýnského klubu měl pocit, že Antonio naplní potřeby West Hamu směrem dopředu, ale v této sezóně se mu nedaří. Antonio v Premier League vstřelil pouhé dva góly. Álvarez mezitím udělal v City výborný dojem.

Měl by Moyes skončit ve West Hamu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Petr Křenek

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund