David Bičík ohlásil konec kariéry. Spolu s exjabloneckým Špitem bude pomáhat Spartě

                   

Zachytal si za Viktorii Plzeň, Kladno, Slovan Bratislava nebo tureckou Karsiyaku. Po téměř dvaceti sezónách v profesionálním fotbale ukončil golman David Bičík svou bohatou kariéru. Ve sparťanském dresu však zůstává, spolu s bývalým brankářem Jablonce Michalem Špitem se bude starat o rozvoj mladých golmanů.

„David Bičík má velký drajv, zkušenosti z hráčské kariéry chce promítnout do trenérské dráhy. Zároveň ví, že se ještě musí učit,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický. „Michal Špit si poctivou prací vybudoval obraz odborníka na práci s brankáři, dostali jsme na něj i doporučení od renomovaných gólmanských trenérů. Ti ho staví v českém prostředí hodně vysoko,“ chválí novou trenérskou dvojici. „Michal s Davidem by společně měli vytvořit velmi silný tým,“ věří.

Právě nástup do této pozice byl Bičíkovou motivací po šesti sezónách na Letné změnit roli. „Rozhodnutí o ukončení kariéry jsem udělal s ohledem na to, že jsem dostal šanci stát se členem realizačního týmu. Je to velká výzva a moc se na novou práci těším,“ řekl odchovanec Sparty, který v kariéře chytal v téměř třech stovkách utkání.

Na novou výzvu se těší i dnes pětačtyřicetiletý Michal Špit, který ukončil kariéru již před pěti lety. „Vždy, když přijdu na Letnou, vybaví se mi, jak jsem tady od mladých let působil a měl možnost být třetím gólmanem. Absolvoval jsem tréninky a seděl v jedné kabině s legendami devadesátých let,“ vzpomíná Špit.. „Byl jsem členem týmu, ve kterém byly osobnosti jako Pepa Chovanec, Máňa Mistr, Petr Kouba,“ pokračuje.

iMichal Špit v dresu Jablonce. (zdroj: wikimedia.org)

„Když jsem dostal nabídku od Tomáše Rosického, zvažoval jsem zejména odchod z Jablonce. Byl jsem tam dlouho, znal jsem prostředí, věděl jsem vše o mládeži, struktuře klubu, tady pro mě bude hodně nových věcí. Ale je to výzva, Spartu považuju za nejslavnější klub české historie, věřím, že nám sedne spolupráce s Davidem Bičíkem a že gólmany, kteří tady jsou, pomůžeme zlepšit,“ věří Špit. „Jsou tady nadstandardní brankáři a na práci s nimi se těším,“ dodal pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články