Daridovo tajemství. Hašek do nároďáku lanařil hříšníka z Belmonda

Daridovo tajemství. Kouč Hašek do nároďáku lanařil hříšníka z Belmonda

Vladimíra Daridu přemlouval k návratu do národního týmu i bývalý trenér Ivan Hašek. A s ním lákal i jednoho z hříšníků z klubu Belmondo.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Vladimír Darida se po dohodě s nový koučem Miroslavem Koubkem vrátil do fotbalové reprezentace po pěti letech. Pokusí se v baráži českému týmu pomoct k postupu na světový šampionát. V rozhovoru s novináři prozradil, že už ho ke comebacku v minulosti přemlouval Ivan Hašek. A propálil i jedno tajemství. Bývalý trenér totiž lanařil do elitního výběru i jednoho z hříšníků z Belmonda.

Darida pozvání nedomítnul

„Měl jsem nějaké telefonáty, jestli jsem si to nerozmyslel, nebo jestli bych se nechtěl vrátit. Trenér Hašek byl za Kubou Brabcem v Soluni. Když šli na večeři, pozvali i mě. Pozvání jsem neodmítnul. Tam jsme se taky na to téma bavili, ale měl jsem to v sobě jako uzavřenou kapitolu,“ vysvětlil Darida, který původně ukončil reprezentační kariéru po mistrovství Evropy 2021.

Někdejší kapitán české reprezentace ale tehdy Haška odmítl. A do týmu se nevrátil ani Brabec. „Žádné pochybnosti jsem za tu celou dobu neměl, až do teď. Bylo to správné rozhodnutí. Měl jsem možnost si oddechnout, dát tělo víc do kupy. Myslím, že i díky tomu jsem si natáhl kariéru,“ doplnil k tehdejší návštěvě Darida na webu reprezentace.

V kabině bude mít slovo

Když se za ním do Hradce, kam bývalý záložník Plzně či Herthy Berlín odešel dohrát kariéru, vydal Koubek s Nedvědem, už neodolal. Otázkou je, zda s ním nový kouč počítá do základní sestavy. Podle mnoha expertů ano. „Vracím se asi v trochu jiné roli. Ale myslím, že mám zkušenosti, nějaký věk, něco jsem odehrál. Takže v kabině asi nějaké slovo budu mít, i když mě třeba ti kluci tolik neznají,“ podotkl pětatřicetiletý Darida na stránkách svazu.

Národní tým ve čtvrtek v semifinále baráže přivítá v Edenu Irsko. Pokud se mu povede uspět, poslední překážkou v cestě bude buď Dánsko, nebo Severní Makedonie. „Teď je to zápas, ve kterém se může stát všechno. Doufám, že převáží to pozitivní. O tom negativním ani moc nechci mluvit. Věřím, že to zvládneme a že to bude třeba taková hezká třešnička na kariéru v reprezentaci,“ dodal Darida.

Co říkáte na návrat Daridy do reprezentace? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Radek Bardouzl

Píšu o fotbale už 15 let. Tak, jak se u nás žije – liga, repre, přestupy, kabiny i trapasy. Píšu často, rychle a naplno. Někdy glosu, jindy postřeh, který by jiný přešel.

Zobrazit další články