Daň za úspěch? Italský gigant chystá nabídku na hvězdného obránce Sparty

Během podzimu zářil ve Fortuna lize i na mezinárodní scéně. Talentovaný stoper Sparty zaujal řadu týmů, stojí o něj i italský mistr.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ve dvaceti už má na kontě 94 zápasů v dresu Sparty. Další dost možná jen tak nepřidá. Kolem stopera Martina Vitíka, který v průběhu podzimu nastupoval pravidelně v základní sestavě, krouží italský mistr. A nejde jen o oťukávání, Neapol podle italských médií již připravuje nabídku. Pustí Sparta talentovaného obránce do Serie A? Navíc nejde o jediného zájemce. V průběhu podzimu jsme na Sportyživě psali o tom, že o Vitíka stojí AC Milán.

Náhrada za Kima

Vzhledem k tomu, že se Neapoli nepodařilo nahradit Min-jae Kima, který v létě odešel za 50 milionů eur do Bayernu, hledá Aurelio De Laurentiis posilu do středu obrany. Důvodem jsou i výkony Natana, který navíc po zranění může chybět až dva měsíce. A Rrhamani s Juanem Jesusem, stejně jako všechny ostatní dosud vyzkoušené dvojice stoperů, propadli z hlediska spolehlivosti a kontinuity.

Martin Vitík pravidelně nastupuje v základní sestavě Sparty.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Il Mattino zmiňuje, že se neapolský boss zaměřuje hlavně na trojici Jakub Kiwior, Clemént Lenglet a Martin Vitík. Italský list také připomíná, že za posily hodlá úřadující mistr v zimním přestupovém okně utratit „jen“ 30 – 40 milionů eur. „Podepíšeme čtyři hráče. Přijde krajní obránce, střední obránce a jeden nebo dva záložníci,“ prohlásil po porážce s AS Řím De Laurentiis. Jenže Arsenal za Kiwiora požaduje 25 milionů eur a ani Lenglet, který je z Barcelony na hostování v Aston Ville, by nebyl levnou záležitostí.

5 milionů eur? To je málo

Televize CalcioNapoli24 potvrdila, že Neapol již připravuje nabídku na českého obránce, jehož v průběhu podzimu bedlivě sledovala. Martin Vitík potvrdil v Evropské lize, že s přehledem zvládne zápasy proti silným soupeřům. Přesune se již v lednu na jih Itálie? Server Transfermarkt uvádí u talentovaného stopera tržní hodnotu 5 milionů eur (cca 125 milionů korun), Sparta by si ale za svůj klenot představovala podstatně vyšší částku.

Měla by Sparta prodat Martina Vitíka v zimě nebo až v létě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články