Další rána pro Manchester United! Paul Pogba je mimo hru až do konce roku

i Foto: metro.co.uk
                   

Manchester United je v posledních několika letech kapitolou sám o sobě. Kdysi úspěšný klub se potýká s obrovskou výsledkovou krizí, kterou nezažehnal ani příchod trenéra Ole-Gunnara Solksjaera. Rudí ďáblové dále bojují také s nebývale rozsáhlou marodkou, na kterou mimo jiné patří hvězdný Paul Pogba. Ten se na trávnících neobjevil od září a podle kouče se na tomto faktu nic nezmění minimálně do konce tohoto roku. Je se zdravotnickým zázemím United všechno v pořádku? O tom již mnoho sportovních legend pochybuje.

Listina zraněných, která nemá obdoby

Manchester United by se dal z mnoha úhlů pohledu přirovnat k pražské Spartě. I on totiž navzdory předpokladům a hvězdné sestavě zatím tápe v mlze, pohybuje se ve středu tabulky a navíc bojuje s neskutečným počtem zraněných fotbalistů. Mimo hru jsou momentálně Paul Pogba, Luke Shaw, Eric Bailly, Diogo Dalot a Nemanja Matič. Naopak Anthony Martial se po dlouhé době vrátil do sestavy a svou brankou se podílel na důležité výhře proti Norwichy. Jednalo se o první zisk tří bodů po čtyřech ligových kolech. To je opravdu žalostné zvláště proto, že los nebyl k United nikterak přísný.

Koho Manchester United postrádá nejvíce? Bezpochyby někdejšího nejdražšího fotbalistu planety Paula Pogbu. Ten v ročníku 2019/2020 zatím odehrál pouze šest soutěžních zápasů. Ačkoli se i on v posledních čtyřech letech zařadil do ligového průměru a nedaří se mu tak, jak od ně byli fanoušci zvyklí, přesto dokázal v důležitých momentech zabrat a střílet branky. Vloni jich kupříkladu posbíral třináct a na dalších devět přihrál.

Pogba se na trávníky jen tak nevrátí

Ole-Gunnar Solksjaer čelí vcelku pravidelně otázkám, kdy je největší klenot jeho sestavy konečně vrátí na scénu. Nedávno to komentoval následovně:

„Podívejte, já nejsem lékař. Trénuji fotbalisty, takže nemohu být zároveň odborníkem na zranění. Ale mám informace, že konkrétně tahle potřebují čas a nic se nesmí uspěchat. Myslím, že Paula Pogbu uvidíme nejdříve na konci prosince a po reprezentační přestávce. Víc k tomu momentálně nemohu říci.“

Mnoho sportovních legend začalo v médiích uvažovat, že zdravotnická základna Manchesteru United není v „dobré kondici“. Žasnou zejména nad tím, jak dlouho trvá léčení a následná rekonvalescence, protože i když se nemá návrat na trávníky uspěchat, přeci jen se některé procesy protahují natolik, že to něco vypovídá spíše o neschopnosti personálu.

Foto: metro.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články