Další přestupový triumf Chelsea. Za velké peníze ulovila Guardiolova záložníka z Manchesteru City

DEADLINE DAY: Londýnská Chelsea získala v posledním dni přestupového okna další posilu. Tentokrát lovila v kádru úřadujícího anglického šampióna.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdálo se, že londýnská Chesea nebude chtít v závěru tohoto přestupového okna posilovat. Do kádru trenéra Mauricia Pochettina totiž v létě zamířilo hned deset posil za bezmála 213 milionů eur, tedy za zhruba pět miliard korun. Vedení celku ze Stamford Bridge přesto na poslední chvíli sáhlo k dalšímu neočekávanému posílení: za záložníka Manchesteru City a anglické reprezentace do jednadvaceti let neváhalo utratit vysokou částku.

Novou posilou Chelsea se tak stal teprve jednadvacetiletý záložník Cole Palmer. Odchovanec Manchesteru City za první tým zasáhnul jen do 19 utkání a v uplynulém ročníku odehrál napříč soutěžemi 849 minut. Přesto za jednu z ústředních postav vítězství Anglie na EURU do 21 let musela Chelsea zaplatit bezmála 47 milionů euro (1,15 miliardy korun). Talentovaný ofenzivní hráč podepsal v Londýně smlouvu až do léta 2030.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Jsem nadšený, že budu působit v Chelsea. Je skvělý pocit připojit se k ambicióznímu projektu, který se mi líbí. Tým je mladý a hladový a já doufám, že se nám podaří něco výjimečného. Věřím, že dokážu předvést svůj talent,“ prohlásil po podpisu smlouvy. Podle sportovních ředitelů Laurence Stewarta a Paula Winstanleyho je Palmer vhodným doplněním současného kádru Chelsea, který je nabitý mladými nadějemi.

Pochettino: Musí ukázat, že je lepší než ostatní

Cole má zkušenosti s triumfem v Premier League a Lize mistrů. Dodá našemu útoku další kvalitu a všestrannost. Svůj talent ukázal v nejnáročnějších podmínkách i na mezinárodní scéně. Nepochybně je připravený na další krok a my jsme rádi, že to bude právě u nás,“ uvedli. Kladně hodnotil jeho přesun i trenér Mauricio Pochettino, podle něhož se Palmer do projektu hodí.

Je to mladý talent. Samozřejmě se rozhodl přijít z toho důvodu, že chce být důležitějším článkem týmu a hrát více, než by hrál v Manchesteru City. Ví, že tohle je projekt pro něj. Chce se zlepšit. Ale musí ukázat, že je lepší než jeho spoluhráči a zaslouží si hrát,“ doplnil na adresu nové posily. Transfer byl zároveň výrazným milníkem nových majitelů v čele s Toddem Boehlym, který klub převzali před několika měsíci.

Chelsea utratila 28 miliard

Chelsea totiž pod novými vlastníky utratila na přestupovém trhu více než miliardu liber, tedy zhruba 28 miliard korun. Utratila tak za dané období více finančních prostředků než kluby z pěti nejlepších lig za nové hráče dohromady. Mezi největší posily Blues letos v létě patří Moisés Caicedo, Roméo Lavia, Christopher Nkunku, Alex Diasi, Nicolas Jackson nebo Lesley Ugochukwu.

Utratila londýnská Chelsea za posily až příliš peněz?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články