Další přestavbu letenského kádru nejspíš odnesou cizinci

i Zdroj fotografie: union.sonapresse.com
                   

Pražská Sparta se na počátku jarní fáze Fortuna ligy zbavila trenéra Václava Jílka, který jako další lodivod v řadě nesplnil očekávání. Na jeho místo nastoupil zkušený Václav Kotal, jenž si místo udržel až do nucené pauzy způsobené pandemií koronaviru. Ať už se ozubená fotbalová kolečka do léta rozběhnou či nikoli, letenský klub čeká s velkou pravděpodobností další přestavba kádru, jak v jednom z rozhovorů nastínil sportovní ředitel Tomáš Rosický. Očekávají se velké přestupy směrem dovnitř, ale i ven. Odejít by mohlo hned několik zahraničních fotbalistů.

Florin Nita (32 let, Rumunsko)

iZdroj fotografie: prosport.ro

Florin Nita do Sparty přišel jako přímá náhrada za Martina Dúbravku a své role se ze začátku ujal s bravurou. Fanoušci si nedokázali představit základní sestavu, v níž by rodák z Bukurešti nefiguroval. S příchodem Václava Jílka na pozici hlavního kouče ovšem Nitovo pozice slábla a nakonec jej nahradil Milan Heča. Ani ten si sice nepočíná vždycky na výbornou, nicméně důvěru si udržel i po změně realizačního štábu. Gólmanovi se zkušenostmi z rumunské reprezentace  se vysedávání na lavičce začíná zajídat a podle zákulisních zdrojů by rád změnil působiště. K tomu pak možná dojde už s úderem prvních letních dní.

Semih Kaya (29 let, Turecko)

Jeden z posledních fotbalistů, jehož do pražského klubu přivedl italský trenér Andrea Stramaccioni, nedokázal nikdy přesvědčit o svých kvalitách, přestože se po podpisu smlouvy stal nejlépe placeným hráčem celé soutěže. Část minulého roku hostoval v domácím Galatasayi, odkud jej Václav Jílek na podzim stáhl zpět, aby zabojoval o pozici v základní sestavě. Ani na druhý pokus to ovšem nepadlo dvakrát slavně, šanci dostávali především mladíci, a proto Semih Kaya v létě pravděpodobně znovu odejde – a tentokrát už natrvalo. Nutno podotknout, že fanoušci pro něj slzy ronit určitě nebudou.

Guélor Kanga (29 let, Gabon)

Za to odchod Guélora Kangy je pro sparťanský celek velkou nepříjemností. Jeden z nejlepších ligových záložníků a zároveň střelec deseti branek patří na Letné ke klíčovým postavám a snad jako jediný si konstantně drží výkonnost na vysoké úrovni. Jenže vztahy mezi ním a vedením klubu jsou dlouhodobě na dobu mrazu a protože ani jedna strana se tudíž nemá k jednání o prodloužení smlouvy, v létě rodák z Gabonu pravděpodobně odejde zcela zadarmo. Zájem o něj pramení především z Turecka, konkrétně se skloňuje Trabzospor či Besiktas Istanbul.

Benjamin Tetteh (22 let, Ghana)

iZdroj fotografie: ghanasoccernet.com

Blízko přestupu do zahraničí (konkrétně do Turecka) je údajně také šikovný útočník Benjamin Tetteh, který se na podzim rozehrál ve velkém stylu. Jeho ztráta by stejně jako u Guélora Kangy pekelně bolela, nicméně v tomto případě by se namlsala alespoň klubová kasa Sparty. Ta si sice na nedostatek financí nemůže stěžovat, ale po koronavirové krizi se každá větší injekce přeci jenom hodí. Záleží v podstatě jen na tom, jestli nějaký zájemce dokáže splnit peněžní nároky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články