Další porce přípravných zápasů je za námi

Zdroj fotografie: bookmaker-ratings.ru

České fotbalové týmy finišují přípravu na další ročník Fortuna Ligy, který začíná už za necelé dva týdny. Navzdory nepříliš příznivým okolnostem bylo na přestupovém trhu poměrně rušno, a tak je třeba nejen nabrat kondici, ale také začlenit nové hráče do týmu.

Všechny prvoligové týmy tak naleznete na herních soustředěních, ačkoli se letos nevydávají do tradičních zahraničních tréninkových destinací. Aktuálně byly odehrány například tyto přátelské zápasy.

SK Slavia Praha – MOL Fehérvár FC 3:1

Český mistr vyzval maďarského vicemistra a v zápase musel otáčet nepříznivý stav. Už v 9. minutě překonal gólmana Koláře gruzínský útočník Budu Zivzivadze a do konce poločasu už se skóre nezměnilo. Ve druhém poločase ovšem Sešívaní přidali na obrátkách a soupeře zatlačili. Za Slavii se postupně trefili Stanciu, Musa a Masopust, který tentokrát nastoupil na svém obvyklém místě v záloze.

Zdroj fotografie: twitter.com

SK Dynamo České Budějovice – FC MAS Táborsko 4:0

Budějovičtí v minulé sezoně svými výkony zaujali a zdá se, že budou mít formu také na začátku té nadcházející. Jihočeského navrátilce do druhé ligy Budějovice hravě porazily o čtyři góly, když se postupně trefili Kladrubský, Ekpai, nová akvizice Fortune Bassey a Havel. Zatímco trenér David Horejš sestavu do druhého poločasu protočil, Táborsko odehrálo celý zápas se základní jedenáctkou.

Zdroj fotografie: groundhoppersdiary.blogspot.com

FK Dukla Praha – FK Teplice 4:5

Přestřelka se odehrála v zápase Dukly s Teplicemi. Za Skláře nastřílel hattrick Daniel Trubač, který hrál v tomto zápase ve středu zálohy. Dvěma góly se uvedl mladý útočník Jan Kozák, který v Teplicích hostuje z pražské Sparty. Za Duklu skóre zápasu korigovali Fábry, An, Houha a Palacios.

Kromě výše uvedených zápasů se také hrály tyto přáteláky:

  • FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 2:2
  • FK Pardubice SK – Sigma Olomouc 1:1
  • FC Vysočina Jihlava –FC Zbrojovka Brno 1:2
  • Bohemians Praha – 1905 FK Jablonec 0:0