Cristiano Ronaldo si vystřelil z prázdných italských tribun

Epidemie koronaviru v Itálii nabírá na obrátkách a proto se představitelé tamních fotbalových soutěží rozhodli, že pro větší bezpečí uzavřou tribuny veřejnosti.

ZDROJ FOTOGRAFIE: goal.com

Tato skutečnost musela během uplynulého víkendu mrzet především portugalského fotbalového kouzelníka Cristiana Ronalda, kterého čekal tisící zápas jeho profesionální kariéry. Pětinásobný držitel zlatého míče si však bezpečnostním opatřením nenechal vzít vítr z plachet a už před vstupem na stadion házel úsměvy na všechny strany. Po vystoupení z autobusu si navíc podával ruce s imaginárními fanoušky.

Juventus se zaslouženě vrátil na čelo tabulky Serie A

Napětí na území Itálie by se v těchto dnech dalo doslova krájet. Epidemie koronaviru zasáhla mnoho tamních regionů a jelikož počet nakažených i obětí neustále roste, rozhodli se představitelé fotbalových soutěží k radikálnímu opatření. Některé zápasy byly úplně zrušeny, jiné se sice odehrály, nicméně bez divácké kulisy. Ostře sledovaný duel mezi Juventusem Turín a Interem Milán patřil do té druhé kategorie. Prezident hostujícího klubu uvedl, že se jednalo o velice těžké rozhodnutí, ale zpětně jej vůbec nelituje. Věří, že veřejné zdraví je přednější.

ZDROJ FOTOGRAFIE: ghanasoccernet.com

Ale zpět k zápasu jako takovému. Domácí vstoupili na hřiště s jasným cílem – uhrát tři body a vrátit se na čelo tabulky, kde je díky sobotní výhře vystřídalo Lazio Řím. Přestože hráče nehnaly dopředu zaplněné tribuny, elán z jejich výkonu doslova pršel. Konečný výsledek 2:0, pod nímž se střelecky podepsali Aaron Ramsey a Paulo Dybala, ostatně hovoří za vše. Soupeř byl naprosto bez šance, v podstatě se ani nedostal k ohrožení branky. Trenér Maurizio Sarri si výkony svých svěřenců pochvaloval a pronesl, že přesně tohle si od nich do budoucna představuje. Zároveň dodal, že úspěch proti takto silnému mužstvu je o to cennější.

Ronaldo si nenechal zkazit náladu a odlehčil napjatou situaci

Utkání mezi Juventusem Turín a Interem Milán bylo specifické nejen kvůli klidné atmosféře, ale také osobě Cristiana Ronalda. Pětadvacetiletý portugalský útočník totiž odehrál své 1000. profesionální utkání a náladu si prázdnými tribunami rozhodně nenechal zkazit. Bezprostředně před vstupem na stadion se dokonce postaral o odlehčení situace.

ZDROJ FOTOGRAFIE: ghanasoccernet.com

Když totiž vylezl z klubového autobusu, začal si s úsměvem na tváři plácat s imaginárními fanoušky. Tím však herecká estráda slavného fotbalisty neskončila. Během rozcvičky zatleskal prázdnému hledišti. Někomu se jeho chování možná může zdát neuctivé, nicméně právě humor je v těchto složitých situacích tou nejlepší možnou obranou, nemyslíte? Groteskní výstupy každopádně přinesly Ronaldovi štěstí, v rámci svého jubilejního zápasu pomohl týmu k cennému vítězství.