Cristiano Ronaldo se přiblížil odchodu z Manchesteru United. O jeho budoucnosti rozhodne jediný faktor

Neúspěšný vstup do nového ročník zažívá kanonýr Cristiano Ronaldo a jeho Manchester United. Portugalec navíc nadále trvá na svém odchodu z Old Trafford. O jeho budoucnosti rozhodne jediný činitel.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Výsledkově nejhorší vstup do nové sezóny zažívá portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo. Jeho Manchester United totiž v úvodních dvou kolech anglické Premier League nedokázal získat ani bod a v tabulce je na poslední příčce. Proti Fulhamu a Brentfordu totiž inkasoval hned šestkrát a má nejhorší obranu soutěže. Podle informací Sky Sports se proto vedení klubu z Old Trafford rozhodlo částečně přistoupit na Ronaldův návrh.

Sedmatřicetiletý kanonýr totiž od začátku léta touží Manchester United opustit. Důvodem má být zejména absence celku v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Ta znamená, že v případě setrvání nastoupí Ronaldo vůbec poprvé v kariéře mimo evropskou smetánku a zahraje si jen Evropskou ligu. Portugalec má však smlouvu do konce aktuálního ročníku, kterou může vedení nejúspěšnějšího anglického klubu prodloužit o další rok.

iZdroj fotografie: Manchester United

Spekulovalo se tak o možném odchodu formou ročního hostování. Ronaldo by v tomto případě zamířil do klubu hrajícího Ligu mistrů a následně se vrátil do Manchesteru, který by se v ideálním případě mezi evropskou elitu opět probojoval. Jenže o podobném návrhu podle Sky Sports nechtělo vedení Red Devils v uplynulých týdnech ani slyšet a trvalo na setrvání zkušeného útočníka na Old Trafford. Nyní jsou však údajně hrany obroušeny.

Konečné slovo má Ten Hag

Nové informace Sky Sports mluví o tom, že Ronaldo může skutečně Manchester United opustit. Ale jen v případě, že odchod odsouhlasí nový lodivod mužstva Erik Ten Hag. Nizozemský stratég, který by měl započít novou éru klubu, tak rozhodne, zda chce setrvání pětinásobného držitele Zlatého míče ve svém celku. „Postoj klubu se tak výrazně zmírňuje a konečné slovo bude mít manažer,“ nastiňuje reportér Sky News Kaveh Solhekol.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sám Ronaldo dlouhodobě deklaruje, že chce odejít a chce hrát Ligu mistrů. To je pro něj nejdůležitější. Objevují se také náznaky, že by mu z osobních důvodů více vyhovovalo, kdyby mohl United opustit,“ dodává s tím, že mezi hlavní zájemce patří španělské Atlético Madrid a londýnská Chelsea. Ve vedení obou klubů však nepanuje jasná shoda, zda je právě sázka na Ronaldův příchod tou správnou cestou. Konečnou roli však nemusí hrát jen výkony na trávníku.

Nejde jen o výkony

Je to jeden z nejslavnějších lidí na světě. Nejde jen o to, co dokáže na hřišti, ale i o to, co dokáže udělat pro profil klubu a komerční příjmy mimo hřiště,“ zdůrazňuje s tím, že Ronaldo však bude muset přistoupit na výrazné snížení svého astronomického platu. „Pokud by dostal zelenou k odchodu, nepochybuju o tom, že by se zájemce jako Chelsea nebo Atlético objevil. Samozřejmě pokud by Ronaldo souhlasil s velkým snížením platu,“ zakončil Solhekol.

Měl by Ronaldo v současné situaci opouštět Manchester United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články