Cristiano Ronaldo promluvil o současném stavu Barcelony i o Messim: Nikdy jsem ho neviděl jako rivala

i Zdroj fotografie: Reuters

Bitva velikánů. Úterní dohrávka Ligy mistrů mezi Barcelonou a Juventusem oživila řadě fanoušků vzpomínky na legendární El Clásica a souboje tehdejšího útočníka Realu Madrid Cristiana Ronalda s Lionelem Messim. Jak však pětatřicetiletý Portugalec po utkání, které Juventus zvládl tříbrankovým rozdílem, prozradil, Argentince jako jako soupeře nevnímal. „Vždy jsem s ním měl velmi srdečný vztah,“ řek pro španělskou televizi Movistar Plus.

„Sdílel jsem s ním 12, 13 nebo 14 let různá slavnostní předávání cen. Nikdy jsem ho neviděl jako rivala,“ doplnil portugalský útočník. „Ale víme, že ve fotbale, v tisku, se hledá rivalita a show, ale opravdu jsem s ním vždy vycházel dobře,“ doplnil. V celkově šestatřicátém utkání, do kterého zasáhli oba velikáni uplynulé dekády, byl šťastnějším právě Ronaldo, který dvěma penaltami dopomohl k výhře 3:0.

Nejprve otevřel skóre po pokutovém kopu ve 13. minutě po faulu Arauja. O sedm minut později slavil první branku za Juventus v Lize mistrů americký záložník Weston McKennie. Po ruce Legnleta pak uzavřel v 52. minutě skóre opět Ronaldo. „Pravdou je, že jsme po výhře velmi šťastní, protože nám bylo jasné, že to bude velmi neskutečně náročné utkání, ale hráli jsme dobře. Klíčem bylo dostat se do hry a skórovat brzy, pak už jsme měli utkání ve svých rukou,“ dodal.

Tradiční debata mezi fanoušky, který z útočníků je tím nejlepším z dvojice tak po dvouleté odmlce pokračovala i nyní. Ze statistického srovnání obou hráčů a jejich vzájemných ‚klání‘, která se v končící dekádě pravidelně opakovaly, vychází ze srovnání lépe třiatřicetiletý Argentinec působící v Barceloně. Messi nasbíral šest Zlatých míčů, tedy o jeden více, než Ronaldo – navíc ve vzájemných střetnutích slavil o pět výher více a dokázal v nich vstřelit i o gól více (22).

Ani jedna z ofenzivních opor svých celků ale nemůže být v letošní sezóně příliš spokojena se situací v domácích soutěžích. Juventus je až čtvrtý, na čelo tabulky ztrácí šest bodů. Katalánský velkoklub je na tom ještě hůře, od prvního Atlética Madrid jej dělí dvanáctibodová propast. „Barcelona prochází obtížným obdobím, ale stále je to Barcelona,“ komentoval současnou situaci klubu pro Movistar Plus Ronaldo.

„Barcelona prochází obtížným obdobím, ale stále je to Barcelona,“ řekl Ronaldo. „Pravdou je, že jsme velmi šťastní, věděli jsme, že je to téměř nemožná mise, byla to komplikovaná mise a hráli jsme dobře. „Klíčem bylo dobře se dostat do hry, dva jsme skórovali brzy a odtud jsme věřili, že je to možné.“