Cristiano Ronaldo oslavil 36. narozeniny. Fanouškům poslal vzkaz o konci kariéry

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Patří k nejúspěšnějším hráčům, kteří se kdy objevili na světových trávnících. Legendární portugalský útočník Cristiano Ronaldo nedávno oslavil šestatřicetileté narozeniny, které pro něj znamenají kulatých 20 let v profesionálním fotbale. Ve vzkazu svým fanouškům prozradil, že ti od něj stále mohou očekávat stoprocentní výkony. S nadsázkou rovněž prohlásil, že na další dvě dekády ve fotbale se již necítí.

„36 let, neskutečné! Cítím se, jak kdybych začal včera, ale tahle cesta už je plná dobrodružství a příběhů, které si do konce života budu pamatovat. Můj první fotbalový míč, můj první tým, moje první góly… Čas letí!“ stojí ve vzkazu Portugalce, který slavil i pět Zlatých míčů a pozvedl nad hlavu celkem pětkrát i trofej pro vítěze Ligy mistrů.

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Z Madeiry do Lisabonu, z Lisabonu do Manchesteru, z Manchesteru do Madridu, z Madridu do Turína, ale především jsem světu dal všechno, co jsem mohl, nikdy jsem nestál vzadu a vždycky jsem se snažil ukázat tu nejlepší verzi sama sebe,“ vzpomíná Ronaldo na své angažmá ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United a Realu Madrid. Šestatřicetiletý Portugalec zároveň nezapomněl poděkovat i svým příznivcům.

„Na oplátku jste mi dávali lásku a obdiv, vaši přítomnost a bezpodmínečnou podporu. A za to vám nikdy nebudu moci dostatečně poděkovat. Bez vás bych to skutečně nikdy nedokázal,“ píše. „Jelikož už slavím své 36. narozeniny a 20. rok v profesionálním fotbale, je mi líto, že vám nemohu slíbit dalších dvacet let. Mohu vám však slíbit, že budu pokračovat a neuvidíte ode mne na hřišti méně než sto procent!“ dodává.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Ještě jednou děkuji za všechnu podporu a vaše milé vzkazy a podněty v průběhu dnešního dne. Opravdu to pro mě moc znamená a mám pro vás všechny speciální místo ve svém srdci,“ zakončil vzkaz portugalský reprezentační kapitán. Ronaldo za dvě dekády dokázal slavit triumfy jak v Anglii, tak v Itálii nebo Španělsku. Je trojnásobným vítěz Premier League, dvojnásobný vítěz La Ligy a Serie A v jedné osobě. Úspěchy slavil i v barvách národního týmu, který dovedl až k triumfu na Mistrovství Evropy 2018, Portugalci zároveň ovládli i první ročník UEFA Ligy národů.