Cristiano Ronaldo na konec kariéry nemyslí. Mám před sebou stále ještě velký sen, tvrdí

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V únoru oslaví už šestatřicáté narozeniny, na konec kariéry však nemyslí. Portugalský veterán Cristiano Ronaldo má smlouvu v italském Juventusu ještě na rok a půl, ani poté si však nedovede představit ukončit svou letitou fotbalovou pouť. „Stále se cítím motivovaný, nezáleží na věku. Je mi skvěle,“ řekl v rozhovoru pro televizní stanici Eurosport. Zároveň však přiznal, že motivací je i jediná trofej, která mu v jeho bohaté sbírce chybí.

„Stále se cítím dobře po fyzické i mentální stránce a prožívám skvělé období svého života. Doufám, že budu moc hrát fotbal na nejvyšší úrovni ještě spoustu let, ale nikdy nevíte, co se může stát,“ uvedl v rozhovoru pro Eurosport. Pětatřicetiletému křídelníkovi se v letošní sezóně navzdory až pátému místu Juventusu v aktuální tabulce italské Serie A daří. V deseti utkáních se trefil dvanáctkrát a vede tabulku střelců před Romelem Lukakem nebo Zlatanem Ibrahimovićem.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Když mluvím s mladšími spoluhráči, vždycky jim dávám dokola tu samou radu – užívejte si tyhle momenty, protože nikdy nevíte, co se může stát zítra. V jednom okamžiku se může všechno změnit,“ pokračuje pětinásobný držitel Zlatého míče. Britská média dlouhodobě spekulují o jeho návratu do Manchesteru United, Ronaldo má však v Juventusu kontrakt ještě na rok a půl. „Vidím svou budoucnost velmi jasnýma očima. S tím jsem spokojený,“ dodal.

Pětinásobný vítěz Ligy mistrů má na svém kontě hned sedm mistrovských titulů jak s Manchesterem United, tak Realem Madrid nebo Juventusem. Zazářit však dokázal i v dresu národního týmu, který nečekaně před čtyřmi lety dominoval na evropském šampionátu. Ronaldo však věří, že se svými spoluhráči může pomýšlet i na nejcennější trofej.

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Dostáváme se k tomu postupnými kroky, vyhráli jsme EURO v roce 2016 a teď chceme vyhrát i Mistrovství světa,“ pokračuje. „Všechno je možné, ale musíme být také realisté,“ dodává. Portugalská národní tým navíc bude v kvalifikaci o turnaj soupeřit i s pořádajícím Katarem, který bude své zápasy pojímat jako přátelské. Pokud se skutečně Portugalci probojují až na závěrečný turnaj, bude Ronaldovi už osmatřicet.

„Vyhrál jsem tituly v každém klubu, za který jsem hrál. Ale získat vítězství na Mistrovství světa, to je stále velký sen,“ ví. Doufá však, že se oproti aktuálnímu stavu se bude moci těšit i na diváky na stadionech. „Nerad hraju na stadionech, kde nejsou fanoušci. Je to jako jít do cirkusu, ale nevidět klauny,“ dodal.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ronaldo, který byl jen před několika dny zvolen nejlepším hráčem uplynulé dekády podle Globe Soccer Awards, odehrál za národní tým už více než 168 utkání, ve kterých zaznamenal 102 gólů a 42 asistencí. Další starty bude moci přidat již na odloženém evropském šampionátu, kde bude obhajovat portugalský slěch z roku 2016.