Cristiano Ronaldo může opustit Old Trafford. Manchester United má však dvě podmínky

Budoucnost portugalského kanonýra Cristiana Ronalda je před začátkem anglické Premier League nejasná. Podle britského deníku Daily Mirror však Manchester United dal nyní svému nejlepšímu střelci na výběr.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Patřil k nejlepším hráčům celé soutěže a táhl své mužstvo. Fotbal je ale kolektivním sportem, a proto má za sebou portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo jednu z nejhorších sezón v kariéře. Manchester United až do posledního kola musel bojovat o holé udržení na příčkách zajišťujících účast v Evropské lize. Svěřencům tehdejšího kouče Ralfa Rangnicka totiž hrozilo až sedmé místo a účast jen v Evropské konferenční lize.

Přesto je šestá pozice značným neúspěchem. Ronaldo by si tak v případě setrvání u stávajícího zaměstnavatele měl vůbec poprvé v kariéře zahrát jinou soutěž než Ligu mistrů, tedy Evropskou ligu. O tu však podle zpráv britského deníku Mirror sedmatřicetiletý kanonýr zdaleka nestojí. Chce pokračovat ve svém budování odkazu nejproduktivnějšího hráče v nejprestižnější pohárové soutěži.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proto není divu, že požádal Manchester United o povolení odejít jinam, tedy do klubu hrajícího Ligu mistrů. Podle informací Mirroru se nyní celá situace vyjasňuje. Klub z červené strany Manchesteru se připravuje pětinásobného držitele Zlatého míče ze svého kádru uvolnit. Má však dvě zásadní podmínky, které umožňují klubu zachovat sportovní integritu a zároveň dají prostor novému kouči Eriku Ten Hagovi k budování nového týmu.

Přesun k bývalému rivalovi?

Ronaldo údajně smí odejít rok před koncem smlouvy pouze formou ročního hostování s plně hrazenou většinou vysokého platu. Druhou podmínkou je pak prodloužení stávající smlouvy. Tedy aktivování roční klausule, která by působení Portugalce na Old Trafford zpečetila až do roku 2024. Jinak řečeno: Ronaldo by na rok odešel, zahrál si Ligu mistrů a posléze se vrátil a pokračoval ve svém angažmá v Manchesteru United. Ten by získal šanci se mezi evropskou smetánku kvalifikovat a Ronaldův odkaz by tak zůstal nenarušen.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spekuluje se o zájmu Atlética Madrid, které by na Ronaldovo roční hostování přistoupilo. Zájem má však také italská Neapol hledající náhradu za odcházejícího kanonýra Driese Mertense. Favoritem však zůstává Atlético a návrat Portugalce do Madridu. Ronaldo by si tak po devíti letech v Realu Madrid mohl vyzkoušet působení v dresu největšího rivala. Rozhodnout by se mělo v průběhu několika následujících dní.

Odejde Ronaldo do Atlética Madrid?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky