CR7 pod palbou kritiky. Ronaldo nikdy nebyl lídr a nikdy jím nebude, prohlásil bývalý záložník Juventusu

Zdroj fotografie: Reuters

Patří mezi nejvýraznější postavy světového fotbalu poslední dekády, nashromáždil několik desítek individuálních ocenění a pětkrát získal i triumf v Lize mistrů. Přesto není podle bývalého záložníka Juventusu Massima Maura portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo lídrem.

Co se týká fanoušků, je šestatřicetiletý Portugalec aktuální světovou jedničkou. Útočník Juventusu má za Instagramu bezmála 276 miliónů příznivců, dalších 124 jej sleduje na Facebooku a jeho marketingový potenciál je obrovský. Přesto je v posledních měsících kritizován za přílišnou individualitu, která se projevila i ve vypadnutí jeho Juventusu z Ligy mistrů po překvapivé prohře v Portu.

Italská média rovněž dlouhodobě spekulovaly, zda má současný kouč Bianconeri Andrea Pirlo o pětinásobného držitele Zlatého míče ve svém mužstvu zájem. Titulky tamních novin plnily i články o možných budoucích působištích, ale rodák z portugalského Funchalu stále v černobílých barvách pokračuje. Podle bývalého záložníka Juventusu Massima Maura je však jeho pokračování v turínském velkoklubu chybou.

Zdroj fotografie: Reuters

Ronaldo nikdy nebyl lídr, je jedno, kde zrovna hrál a nikdy jím nebude,“ prohlásil pro italský deník Gazzeta dello Sport. Podle Maura je bývalý hráč Manchesteru United, Realu Madrid nebo Sportingu Lisabon spíše samostatnou jednotkou, než součástí týmu. „On je jako společnost, firma a jeho obrat je pro něj důležitější než úspěch celého týmu,“ prohlásil Mauro, který získal titul jak s Juventusem, tak s Neapolí v době slávy Diega Maradony.

Cristiano nemá zájem táhnout kupředu své spoluhráče spolu s ním, vždy chce míč pro jen pro sebe a chce být tím, kdo skóruje. Je to skvělý individualista, ale není to týmový hráč,“ dodává. Podle Maura je navíc zcela jasné, že Juventus se po příchodu Ronalda nezlepšil, ba naopak.„Z pohledu výsledků, Juventus se s ním absolutně nezlepšil oproti minulým letům. Dokonce se výsledkově zhoršili, což lze vidět na výsledcích v Lize mistrů. To je důvod, proč si myslím, že bude pro obě strany lepší se rozdělit,“ míní.

Sám Ronaldo však před několika týdny při oslavě svých šestatřicátých narozenin prohlásil, že se z Turína nechystá. „Vidím svou budoucnost velmi jasnýma očima. S tím jsem spokojený. Stále se cítím dobře po fyzické i mentální stránce a prožívám skvělé období svého života. Doufám, že budu moc hrát fotbal na nejvyšší úrovni ještě spoustu let, ale nikdy nevíte, co se může stát,“ dodal.