Coufal prohlášením rozzuřil fanoušky Slavie. Tohle je dno, do Edenu se nevracej, píší mu

Pro fanoušky pražské Slavie byl modlou, přesto nyní sklízí velkou kritiku. Reprezentační obránce Vladimír Coufal totiž pro projekt Bez frází přiznal, že se snažil Eden opustit nátlakem.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Když v létě loňského roku odcházel do anglického West Hamu United, řada fanoušků kroutila hlavou. Pražská Slavia obdržela za stálého člena reprezentačního kádru Vladimíra Coufala jen 6 milionů eur (zhruba 150 milionů korun), tedy jen za zhruba třetinu částky, za kterou mířil do Londýna o půlrok dříve Tomáš Souček. Jak nyní sám Coufal pro projekt Bez frází přiznal, z Edenu se snažil odejít za každou cenu.

Věděl jsem, že Slavia odmítne. Byl jsem přece klíčový hráč týmu, co navíc čerstvě podepsal novou smlouvu,“ nastiňuje Coufal svou situaci v otevřené zpovědi. „Tahle nabídka byla z velké světové ligy má poslední, o tom není sporu. Teď, nebo nikdy. Rozhodl jsem se, že do West Hamu jdu. Hotovo. Vůbec mě nezajímalo, že mám ve Slavii smlouvu. Býval bych se kvůli tomu s trenérem i managementem zhádal do krve,“ píše Coufal pro Bez frází.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dnes devětadvacetiletá opora defenzivních řad anglického celku zároveň přiznává, že v sobě i osobnostně objevil novou persónu. „Člověka, se kterým lidem nebylo příjemné jednat. Chlapa, kterému přesně o tohle šlo,“ míní s tím, že také vedení sešívaných velmi brzy poznalo, že pokud jej z Edenu nepustí nastanou velké potíže. „Byl jsem připraven ze Slavie odejít za každou cenu. Zbořit všechny vztahy,“ doplňuje.

Choval jsem se jako blázen, přiznal

Tehdy jsem se ale choval jako blázen… Vlastně proč to neříct natvrdo, choval jsem se spíše jako blbec. Přestup do West Hamu jsem měl v hlavě, proto jsem natruc šidil i tréninky,“ dodává Coufal s tím, že byl otrávený a cítil křivdu, kterou chtěl dát vedení najevo. „Jestli mi nedáte příslib, že budu moct odejít, nenastoupím do odvety proti Midtjyllandu,“ měl dokonce údajně podle svých slov zvažovat.


iZdroj fotografie: Reuters

K tomu však nakonec dojít nemuselo a zkušený obránce tak mohl v říjnu odcestovat do Londýna, kde podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Ve West Hamu se během několika týdnů výrazně prosadil a dnes patří mezi nejlepší hráče tamní Premier League na svém postu. Přesto celý příběh okolo přestupu vzbudil mezi příznivci pražské Slavie na sociálních sítích pozdvižení.

Promiň, ale tohle je dno a hodně jsi u mě klesnul. Absolutní neúcta ke klubu, bez kterého by žádná nabídka z Premier League nepřišla!“ vzkazuje jeden z fanoušků Coufalovi. „Velmi dobře si pamatuji ten nevýkon proti Pardubicím v Dolíčku. Tohle je vysoká míra vajglismu. Jsem rád, že je pryč a snad už se nikdy nevrátí, srdcař,“ doplňuje druhý. Je tak otazníkem, zda si otevřenou zpovědí jeden z miláčků sešívaných fanoušků nenarušil svou pověst.

Zdroj: Bez frází, Transfermarkt, Twitter

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně