Co zrazuje nevybroušený diamant? Posila Sparty za miliony zatím ani zdaleka nezáří

GLOSA: Pražská Sparta za něj neváhala utratit miliony, přesto nad jeho formou a výkony panují velké otazníky. Proč se nevybroušený diamant nedokáže na Letné prosadit?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Bezpochyby by šel nazvat českým Zlatanem Ibrahimovićem. A to nikoli výkony, herním stylem či pozicí, ale řadou až neuvěřitelných příběhů, které ve spojení s jeho jménem kolují ve fotbalových kuloárech. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Michal Ševčík je bezpochyby zlobivým dítětem českého fotbalu a stejně jako švédský kanonýr zaujme mnohdy až přehnaným sebevědomím: jenže narozdíl od Ibrahimoviće k nim zatím nepřidal výkonnost.

Ještě jako devatenáctiletý neváhal prohlásit, že jeho cílem není nic menšího než Real Madrid. Jednou dokonce údajně vehementně odmítal nastoupit v dresu mládežnické reprezentace proti soupeři, o kterém prohlásil že je málo atraktivní: Ač je s otazníkem, zda je tato báchorka pravdivá, faktem je, že právě kvůli jeho složité povaze jej kouč Jan Suchopárek nenominoval k evropskému šampionátu do jednadvaceti let. Suchopárek toužil stavět na soudržnosti a týmovosti, k čemuž mu Ševčík neseděl.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

A to i přesto, že měl na svém kontě skvostnou sezónu. Zejména na podzim patřil k oporám Zbrojovky Brno, za kterou v sedmnácti utkáních zaznamenal sedm branek a pět asistencí. Proto není divu, že po něm již v zimě sáhla pražská Sparta, která za jeho letní transfer na Letnou zaplatila nižší desítky milionů korun. Jenže v létě následoval pro talentovaného mladíka, který si za přestupový bonus pořídil Mercedes, ústup ze slávy.

Nevybroušený diamant, kterému musí ego zůstat

Jeho výkony se zhoršovaly a ač patřil k nadstandardním hráčům sestavy, kouč Michal Hašek jej pro závěrečné klíčové duely nechal vysedávat na lavičce. Zkušený stratég zároveň neváhal prohlásit, že Ševčík zatím na velkoklub nemá. „On potom změní názor,“ neváhal sebevědomě prohlásit pro iSport.cz. Přesto se zatím zdá, že Hašek měl přeci jen v něčem pravdu: Nevybroušený klenot, který by svým fotbalovým umem zapadnul do téměř jakéhokoli ligového týmu, totiž zatím brzdí ego i na Letné.

Na startu ročníku zatím zasáhnul jen do pěti utkání za sparťanskou rezervu: a ač v jejím dresu předvedl solidní momenty, k zářným podzimním časům za Zbrojovku má jeho forma daleko. Za áčko odehrál jen minutu. Přesto není na místě chtít po něm odbourání či absenci ega, „dobrých“ hochů má český fotbal spoustu.

Řešení je snadné

Jen jeho usměrnění tak, aby jej ve vhodných momentech dokázal využít a v důležitých momentech jej dokázal odsunout. Co do fotbalového talentu mu totiž bylo naděleno tolik, že v případě úspěšné mise může jít nejen o netradiční ligovou osobnost, ale také o aspiranta na reprezentační dres.

Může být Michal Ševčík v případě usměrnění ega jedním z nejlepších ligových hráčů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články